1241 - 1260 av 1 263
1...626364 Gå till

Avslutad | Pant – Tisdag 24 februari 2009

Klubbad för

Vas, Orrefors Kristall, repig och flisnagg, Signerad: JJ 9984-221

175 kr

Utrop: 300 kr

Vas, Kosta Boda, H:36cm, Signerad: Ulrika H Vallien. Skickas ej.

550 kr

Utrop: 350 kr

Skål, Kosta Boda Ulrika H Vallien, Ø26cm Signerad: 78733. Skickas ej.

1 100 kr

Utrop: 250 kr

Figurin, Rörstrand, Elefant, H:ca12cm L: ca12cm, Signerad: B Vallien

700 kr

Utrop: 75 kr

2 Kannor, Kosta Boda, H:10cm, Signerade: G Sahlin 89453 och 89452

325 kr

Utrop: 100 kr

6 Vaser, Kosta Boda H: 7cmx2, 7,5cm, 8cmx2, 9cm Signerade: B. Vallien 48223, 48382, 48233, 48380

650 kr

Utrop: 125 kr

Vas, Kosta Boda H:17cm Ø6,5cm, Signerad: Ulrika H Vallien 48733. Skickas ej.

600 kr

Utrop: 100 kr

Vas, Kosta Boda, H:20cm Ø9,5cm, Signerad: Ulrika H Vallien 48734. Skickas ej.

550 kr

Utrop: 125 kr

Figurin, Royal Copenhagen Isbjörn L:21cm, H:13cm, Nr:238

650 kr

Utrop: 200 kr

Krus, 3 st Höganäs krus, 1st 3L H:18cm Ø15,5cm, 2st mindre H:9cm, 7,5cm Ø7,5cm, 7cm

200 kr

Utrop: 175 kr

Äggkoppar, 6st Rörstrand H:6,5cm

500 kr

Utrop: 175 kr

Figuriner, Optimisten och Pessimisten B&G

275 kr

Utrop: 250 kr

Figurin, B&G Fågel, nagg på näbben och baken.

175 kr

Utrop: 50 kr

Figurin, Lotta H:17cm Design: Lisa Larsson

1 100 kr

Utrop: 600 kr

2 Tallrikar, Samlartallrikar Rosenthal, Design: Björn Winblad, 1976 och 1977

600 kr

Utrop: 700 kr

Ljushållare, 4st Iittala Marimekko, H:6cm, Design: Heikki Orvola, spår av stearin.

200 kr

Utrop: 100 kr

Figurin, Malin H:18cm, Design: Lisa Larsson

850 kr

Utrop: 600 kr

Ljushållare, 5st Iittala Marimekko, H:6cm Design: Heikki Orvola, 2 olika färger

225 kr

Utrop: 125 kr

Ljushållare, 5st Iittala Marimekko H:6cm Design: Heikki Orvola

250 kr

Utrop: 125 kr

Glas, 6st Kosta Boda H:13cm

900 kr

Utrop: 250 kr