361 - 380 av 385
1...181920 Gå till

Avslutad | Lilla Klockor – Torsdag 2 april 2009

Klubbad för

STEGRÄKNARE, 47 mm, vitmetall, defekt

750 kr

Utrop: 400 kr

OMEGA, damur, Cal 244, Serie nr. 14632343, Ref nr. DW 3975, Boett nr. 3975-1, doublé (80 micron), manuell, plexiglas, skadad urtavla, formverk, gravyr, läderband, ca 1956.

Utrop: 450 kr

PRIMO, fickur, 51,5 mm, Boett nr. 1364048, savonett, doublé, ankargång, skadad boett, ca 1930.

Utrop: 900 kr

SEIKO, herrur, nr. V743-8B50, nr. 130779, stål, quartz, safirglas, dag, datum, originallänk, viklås, ca 2005.

Utrop: 375 kr

CERTINA, 2 st damur, guld på stål, doublé, manuell, plexiglas, läderband, 1960-tal.

600 kr

Utrop: 250 kr

BASIS, Noblesse, herrur, vitmetall, manuell, plexiglas, datum, läderband, ca 1970-tal.

175 kr

Utrop: 200 kr

ALPINE, fickur, 58,5 mm, Serie nr. 1932500, Boett nr. 489058, vitmetall, ankargång, går ej, skadad urtavla, ca 1900.

200 kr

Utrop: 250 kr

MORMORSUR, 36 mm, Boett nr. 7816, silver, cylindergång, skadad urtavla, defekt, bucklor, ca 1890.

Utrop: 175 kr

Klockor Swatch

SWATCH, "Don´t be too square", Ref nr. SUAB100, herrur, plast, quartz, plexiglas, integrerat plastband, ca 2000.

Utrop: 200 kr

CERTINA, herrur, Boett nr. EOL 1066/1166 41, stål, quartz, mineralglas, datum, läderband, ca 1995.

375 kr

Utrop: 250 kr

HEUER, stoppur, 51 mm, Serie nr. 845106, Boett nr. 814021, vitmetall, ankargång, 30 sek/15 min, ca 1980.

400 kr

Utrop: 450 kr

Klockor Zodiac

ZODIAC, Corsair, Cal 70-72, 137663, Boett nr. 722-922 B, herrur, stål, automatisk, plexiglas, datum, skadad urtavla, läderband, ca 1962.

Utrop: 350 kr

Klocktillbehör Rolex

TESKED, Rolex / Bucherer Lugano, silver, 1960-tal.

150 kr

Utrop: 200 kr

FICKUR, silver, 51 mm, Serie nr. 44241, silver, ankargång, skadad urtavla, nyckeldragare, ca 1895, fickurskedja i vitmetall, nyckel.

500 kr

Utrop: 550 kr

TISSOT, Visodate, Cal 27-B 621, Serie nr. 3949721, Ref nr. 57016-1, Boett nr. 57016-1, herrur, guld på stål, manuell, plexiglas, datum (roulette), skadad urtavla, läderband, ca 1958.

400 kr

Utrop: 500 kr

ORIENT, herrur, Ref nr. EM5E-CO CA, stål, automatisk, mineralglas, dag, datum, originallänk, viklås, ca 2005, box.

325 kr

Utrop: 250 kr

ORIENT, herrur, Ref nr. 469WA7-66 CA, Boett nr. 891053, stål, automatisk, mineralglas, dag, datum, originallänk, viklås, ca 2005, box.

300 kr

Utrop: 250 kr

Klockor Invar

INVAR, fickur, 50 mm, Serie nr. 06191, Boett nr. 014442, silver, ankargång, skadad urtavla, bucklor, ca 1910.

1 100 kr

Utrop: 550 kr

OMEGA, mormorsur, 36 mm, Serie nr. 4942905, Boett nr. 5809465, silver, ankargång, defekt, monogram, ca 1914.

350 kr

Utrop: 400 kr

FICKUR, "Spiral Breguet", 49 mm, Serie nr. 10885, silver, ankargång, skadad urtavla, bucklor, ca 1900, kedja gulmetall.

325 kr

Utrop: 350 kr