2 Små Skålar Gustavsberg Carrara, nr 1195, H. ca 2,5cm, Ø ca 7,5cm
Utrop: 50 kr
2 Små Skålar Gustavsberg carrara, nr 957, H. ca 2cm, Ø ca 6,5cm
2 Små Skålar Gustavsberg carrara, nr 1325, H. ca 1,5cm, 9x7cm
2 Små Fat Gustavsberg Carrara, 1 Vas Gustavsberg Carrara, H. ca 10cm
1 Pepparkar, krackelerad, keramik, H. ca 10cm
1 Pepparkar Gustavsberg, H. ca 9cm
1 Saltkar Gustavsberg, H. ca 8cm
1 Sockerströare Gustavsberg, H. ca 10,5cm
1 Vas, bemålad, krackeleringar, sprickor, färgbortfall, H. ca 30cm
1 Fat i form av fisk, Gustavsberg
1 Urna med lock Rosenthale "Frühling", H. ca 28cm
1 The-Kanna Rörstrand Gröna Anna, med lock
1 Kanna Rörstrand Gröna Anna
1 Karott med lock Rörstrand Gröna Anna
1 Kanna Gustavsberg Granit, H. ca 16cm, krackeleringar
1 Figurin "elefant", H. ca 26cm
1 Figurin "busig räv", H. ca 12cm
1 Glaskanna med propp, H. ca 25cm
1 Vas, H. ca 26cm
1 Vas Orrefors, smärre repor, H. ca 20cm
Torsdag 12 feb 2009
Förfallna panter / Pantbanken Sverige Skanstull