1 Kanna Fajans, Höjd 27cm, skadad, lagad
Utrop: 600 kr
1 Etsning Hasse Lindroth "Ersta" nr 143/185 ca26x34cm. Skickas ej.
Utrop: 50 kr
1 Penna Parker, kulspets
1 Penna Parker, blyerts
1 Urna, ca 16cm inner Ø ca 11cm
1 Brännvinsflaska "beska droppar", ca 20cm, Höganäs
1 Skål, 7cm, Höganäs
1 Liten urna, ca 7cm, Gustavsberg
1 Liten urna, ca 9cm, Höganäs
1 Litografi i färg Lage Lindell 116/133 ca 24x26cm inramad. Skickas ej.
Utrop: 900 kr
1 Tavla, litografi, signerad, ramad. Skickas ej.
1 "Tavla" av papyrus, ramad. Skickas ej.
1 Ring, stl: 16 ½, silver. Vikt 2,29g
1 Kedja ärtlänk, ca 46cm, silver. Vikt 26g
1 Armband med stenar, ca 21,5cm, silverlås
1 Par örhängen, silver. Vikt 3,5g
1 Par örhängen, silver. Vikt 3,9g
1 Hänge "fisk", metall
8 Kaffeskedar, ca 10cm, silver. Vikt 74,3g
Utrop: 200 kr
6 Matskedar, Tengstedt, monogram, ca 1847. Vikt 479,5g
Utrop: 1 300 kr
Torsdag 12 feb 2009
Förfallna panter / Pantbanken Sverige Skanstull