141 - 160 av 619
1...789...31 Gå till

Avslutad | Pant – Torsdag 5 februari 2009

Klubbad för

Diverse guld 18K (defekt). Vikt 23,8g

Utrop: 4 500 kr

Brosch 18K, med pärla & blå stenar, längd ca: 5,7cm. Vikt 5,5g

Utrop: 1 100 kr

Diverse guld 14K & 18K, (med pärla & urverk), defekt. Vikt 23,8g

2 000 kr

Utrop: 2 400 kr

Stelt Armband i silver , stämplat: Torun Sterling (bucklor). Vikt 7,4g

325 kr

Utrop: 200 kr

Stelt armband i silver, stämplat Giertta år 1992. Vikt 73,4g

1 300 kr

Utrop: 600 kr

Armring i silver, stämplad Giertta. Vikt 16,8g

225 kr

Utrop: 200 kr

1 Par örhängen (för clips) 18K, vg med diamanter ca totalt 1,2ct / st olika slipningar. Vikt 7,6g

13 100 kr

Utrop: 16 000 kr

Diverse guld, 18K (defekt). Vikt 13,6g

Utrop: 2 600 kr

1 Sedelklämma, 18K, längd ca 5cm. Vikt 8g

Utrop: 1 500 kr

Ring 18K, vg/gg, (graverad) med diamant ca 1x0,12ct enligt gravyr, Stl:17½. Vikt 2,5g

800 kr

Utrop: 1 000 kr

Ring 18K, vg/gg med diamant 1 x 0,10ct W/VS enligt gravyr, graverad, Stl:18. Vikt 2,7g

900 kr

Utrop: 1 100 kr

Klackring 18K med svart sten (graverad), Stl: 19¼. Vikt 3,2g

Utrop: 600 kr

Ring 18K med röd sten, Stl: 18¼. Vikt 4,8g

700 kr

Utrop: 900 kr

Brosch, 14K " Fågelfamiljen". Vikt 5,09g

Utrop: 750 kr

Kedja 18K, (bucklor), längd ca : 57cm. Vikt 5,6g

Utrop: 1 100 kr

Brosch 8K, med grön sten, längd ca: 6cm. Vikt 4,2g

475 kr

Utrop: 375 kr

Hänge 18K, Stigbert, med vit sten, längd ca : 4cm. Vikt 8,3g

Utrop: 1 600 kr

Ring 18K, med blå sten (slitage), Stl: 21½. Vikt 11,2g

Kedja 18K längd: 59cm. Vikt 143,69g

Ring 23K med blå sten (defekt) Stl: 17¾. Vikt 8,69g

Utrop: 1 900 kr