101 - 120 av 619
1...567...31 Gå till

Avslutad | Pant – Torsdag 5 februari 2009

Klubbad för

1 Tavla akvarell sign Elisabeth Warling "Stockholmsutställningen 1897, sedd från Skansen. Slottet Tre Kronor" 16x24 cm

2 000 kr

Utrop: 2 400 kr

Kedja Pansar, 18K, längd ca 50cm. Vikt 58g

Utrop: 11 200 kr

Damur Rolex Oyster Perpetual datejust, (ca år 1986) stål/guld, med Jubileelänk stål/guld, viklås, automatisk, Ref: 69173, Snr:9294761 (slitage)

12 000 kr

Utrop: 13 500 kr

Ring 18K med diamanter 12 x 0,04ct och grön sten, Stl: 17¾. Vikt 5,6g

3 000 kr

Utrop: 3 500 kr

Stelt armband 18K, vg med vita stenar. Vikt 33,5g

Utrop: 6 500 kr

Ring 18K med lila sten, Stl: 17. Vikt 3,9g

Utrop: 750 kr

Hänge 18K med opal triplett. Vikt 0,7g

175 kr

Utrop: 150 kr

1 Par örhängen 18K. Vikt 2g

Utrop: 375 kr

Armband 18K X-länk med 5st berlocker (1 defekt) längd:19½cm. Vikt 14,8g

Utrop: 2 800 kr

Diverse guld 14K (defekt). Vikt 16g

1 850 kr

Utrop: 2 400 kr

Ring 18K (defekt) med vita stenar och gravyr. Vikt 3,7g

Utrop: 700 kr

Armband 18K Bismarck, längd ca: 19cm. Vikt 12,5g

Utrop: 2 300 kr

Stelt armband, silver, med vit sten, Danmark. Vikt 38,6g

850 kr

Utrop: 200 kr

Diverse guld 18K (defekt). Vikt 16,39g

Utrop: 3 100 kr

1 Par örhängen 18K. Vikt 2,4g

350 kr

Utrop: 450 kr

Ring 18K med blå sten och diamanter 10 x 0,005ct Stl:17. Vikt 2,5g

550 kr

Utrop: 475 kr

Ring 18K med diamanter totalt ca 0,15ct enligt gravyr, Stl:17½ (graverad). Vikt 2,5g

550 kr

Utrop: 475 kr

Pärlcollier med silverlås längd: 46cm (slitage)

425 kr

Utrop: 50 kr

2 Klackringar 18K (varav en med svart sten). Vikt 26,7g

Utrop: 5 000 kr

Ring 18K, med diamanter totalt ca 0,65ct Stl:17¼. Vikt 6,8g

3 600 kr

Utrop: 3 800 kr