Avslutad | Pant – Tisdag 27 januari 2009
Herrur, Omega Electronic F300Hz med läderband.går ej, funktionsgaranti lämnas inte
Damur, Eterna Quartz 18K graverad, går ej, med länk i 18K, 18,1g funktionsgaranti lämnas inte
Damur, Gucci Quartz, Diamond Piont 109/11194789 i stål med diamant, funktionsgaranti lämnas inte
Pantvaror Övrigt
Ring, i vitguld med diamant ca 1,01ct enligt gravyr, svagt gultonad, kapad kulett Ø 20¾ 18K 19,0g
Pantvaror Övrigt
Ring, i vitguld med 17 diamanter lägre kvalitet 1x ca 0,35ct 4x ca 0,13ct 8 mindre diamanter 18K Ø 17¼ 5,9g
Kanna, Mjölk/Gräddkanna i silver, höjd 11cm, signerad K.Bourdett, år 1928, förgylld invändigt, liten buckla
Matbestick, i silver modell Svensk 6st Gafflar 17,5cm, 6st Knivar 20,5cm rostfria blad, 6 st Skedar 19cm