421 - 440 av 496
1...212223...25 Gå till

Avslutad | Pant – Torsdag 22 januari 2009

Klubbad för

Collier med diamanter 22x0,005ct, ca 42cm. 18K. Vikt 5,9g

950 kr

Utrop: 1 000 kr

Ett par örhängen med diamanter 19x0,02ct/st. 18K. Vikt 3,8g

Utrop: 4 500 kr

Hänge med diamanter 28x0,01ct. 18K. Vikt 2,9g

1 600 kr

Utrop: 1 800 kr

Örhängen med diamanter ca 5x0,01ct/st. 18K. Vikt 8,6g

Utrop: 2 200 kr

Ring med gul sten & diamanter 10x0,01ct, stl:17. 18K. Vikt 6,1g

1 200 kr

Utrop: 1 200 kr

Ring med diamanter ca 0,38ct, stl:16 1/2. 18K. Vikt 10,19g

Utrop: 3 000 kr

Ett par örhängen med diamanter 1x0,07+1x0,04ct/st. 18K. Vikt 4,2g

Utrop: 1 300 kr

Pärlarmband 4-radigt med lås 18K, ca 16cm, (defekt).

Utrop: 2 600 kr

Pärlcollier med lås 18K & diamanter 2x0,02ct.

Utrop: 1 300 kr

Pantvaror Övrigt

Pärlrad, ca 50 pärlor.

Utrop: 400 kr

Lås med röd sten & diamnter, 18K (defekt). Vikt 3,6g

600 kr

Utrop: 800 kr

Collier Bvlgari silver med tygsnöre

850 kr

Utrop: 500 kr

Damur Lejon 18K, manuell, läderband.

Utrop: 450 kr

Damur, Cartier Tank, förgyllt silver, quartz, mineralglas, (batteribyte krävs), läderband, viklås (defekt), cirka 1980-tal

2 700 kr

Utrop: 3 000 kr

Damur, Vasa, 18K, manuell, plexiglas, liten sekundvisare, skadad urtavla, graverad, länk i 18K, ca 1920-tal

Utrop: 4 000 kr

Halskedja med medaljong med pärla, 18K, 9,4g. Vikt 9,4g

Utrop: 1 800 kr

Hänge "Collie", 1,5g. Vikt 1,5g

250 kr

Utrop: 350 kr

Armband, (defekt, av), 8g. Vikt 8g

Utrop: 1 500 kr

Enstensring, 18K vitguld, 0,08ct, stl: 17, vikt: 1,5g

Utrop: 1 100 kr

Enstensring, 18K vitguld, 0,09ct, stl: 17, 1,4g

Utrop: 1 100 kr