Avslutad | Moderna – Lördag 14 februari 2009
Klubbad för
RING, silver, bergkristall, stl 16,25 mm, THORD ALVHOLM, Atelje Corpus, Stockholm 1963.
SMYCKESET, förgyllt stål / mässing samt 1 micron guldpläterade bronskanter, 2 armband, örhängen, collier, emalj, total vikt 92,1 g, MICHAELA FREY, Österrike.
RING, 18K vitguld, peridot, sliten och 4 briljanter ca 0,20 ctv, ca W(H)/VS, stl 16 mm, vikt 8,6 g.
ALLIANSRING, 18K guld, 7 briljanter 0,49 ctv, TW(G)/VVS, vikt 5,4 g, stl 16,75 mm.
RING, 18K vitguld, 3 briljanter ca 0,66 ctv ca TW(G)/VVS-VS, stl 16,5 mm, vikt 7,8 g, nagg.