401 - 420 av 732
1...202122...37 Gå till

Avslutad | Pant – Tisdag 20 januari 2009

Klubbad för

Armband, Bismarck med berlocker en berlock 14K resten 18K, 18cm, 8,2g

Utrop: 1 400 kr

Örhängen, ett par med camé 18K 1,3g

275 kr

Utrop: 300 kr

Hänge, med pärla, 18K 0,9g

175 kr

Utrop: 175 kr

Ring, graverad, skev 18K Ø19¾ 1,5g

Utrop: 250 kr

Örhängen, ett par med diamanter 2xca.0,02ct 18K 0,9g

425 kr

Utrop: 250 kr

Ljusstakar, ett par i silver, höjd ca.6,5cm, små bucklor

550 kr

Utrop: 600 kr

Pokal, graverad, förgylld insida, höjd ca.16,5cm, i silver

225 kr

Utrop: 50 kr

Bägare, 2st graverade, höjd ca.7,5, 14cm, Äggkopp höjd ca.6,5cm, i silver

225 kr

Utrop: 75 kr

Kaffekanna, med lock, i silver med trähandtag, höjd ca.25,5cm, bucklor

1 600 kr

Utrop: 1 800 kr

Halskedja, Pansar i silver 50cm 22,6g

200 kr

Utrop: 75 kr

Armring, öppningsbar med sten, i silver Ø ca.6cm, handsmide, 42g

2 500 kr

Utrop: 100 kr

Armband, i silver, halvstelt, ca.20cm, 27g

550 kr

Utrop: 75 kr

Parti silver, skadat 28,3g

75 kr

Utrop: 75 kr

Bordsskedar, 12st ca.177mm, Bordsgafflar 12st ca.175mm, Bordsknivar 12st ca.205mm, i silver, modell Hallberg

4 200 kr

Utrop: 4 200 kr

Dosa, graverad, i silver, små bucklor ca.6cm

175 kr

Utrop: 50 kr

Soppslev, i silver med träskaft ca.40cm

700 kr

Utrop: 600 kr

Knappar, Manschettknappar ett par, graverade, 18K 8,4g

Utrop: 1 400 kr

Knappar, Manschettknappar ett par förgyllt silver, 26,6g

175 kr

Utrop: 75 kr

Kaktång, i silver ca.142mm

250 kr

Utrop: 75 kr

Ljusstakar, ett par i silver, små bucklor, höjd ca.16cm

800 kr

Utrop: 950 kr