Målning, Olja på duk, signerad Bo Örn, ca.50x61cm
Utrop: 1 900 kr
Halskedja, Pansar 18K 51cm 10,2g
Parti guld, skadat, 18K 2,7g
Utrop: 450 kr
Hänge, vitguld med diamant 1xca.0,03ct 18K 0,4g
Utrop: 125 kr
Halskedjor, 2st Venezia 44, 51cm, Hänge, i silver 9,8g
Utrop: 50 kr
Vas, Orrefors, höjd ca.23,5cm
Utrop: 150 kr
Armband, X-länk 18K 18cm 11,9g
Utrop: 2 200 kr
Armband, Kejsarlänk 18K 21cm 45g
Utrop: 8 300 kr
Örhänge, minst 18K 1,2g
Utrop: 250 kr
Parti silver, 55,1g
Örhängen, ett par med stenar 18K 9,9g
Utrop: 1 800 kr
Halskedja, Venezia, vitguld, 18K 42cm 3,1g
Utrop: 600 kr
Hänge, vitguld 18K 2,4g
Halskedja, Venezia 18K 47cm 3,5g
Utrop: 650 kr
Ring, med stenar 18K Ø18 6,5g
Utrop: 1 300 kr
Parti guld, skadat 18K 14,8g
Utrop: 2 500 kr
Parti guld, skadat 18K 2,3g
Utrop: 375 kr
Armband, Pansar i silver 20,5cm 43,6g
Ringar, 5st i silver Ø18, 19, 21, 22½, 22¾ 100,4g
Tisdag 20 jan 2009
Förfallna panter / Svensk Pantbelåning