321 - 340 av 461
1...161718...24 Gå till

Avslutad | Klockor – Lördag 7 februari 2009

Klubbad för

Klockor Waltham

WALTHAM, herrur, Cal Fontainemelon 905, Boett nr.CU015-909-6105, stål, automatisk, plexiglas, dag, datum, skadad urtavla, läderband, ca 1965.

450 kr

Utrop: 500 kr

RUHLA, Stopp-meister, Telemetre, Cal 4570, kronograf, herrur, vitmetall, manuell, stiftankargång, plexiglas, liten sekundvisare, skadad urtavla, läderband, ca 1968.

850 kr

Utrop: 500 kr

SEIKO, kronograf, Ref nr. 6139-6002, Serie nr. 181543, herrur, 41 mm, stål, automatisk, mineralglas, dag, datum, skadad urtavla, originallänk, viklås, ca 1968.

1 800 kr

Utrop: 1 200 kr

OMEGE, Seamaster, Cal 285, Serie nr. 18977902, Ref nr. CK 14390, Boett nr. 14390-6SC, herrur, stål, manuell, plexiglas, skadad urtavla, läderband, ca 1961.

3 500 kr

Utrop: 1 200 kr

OMEGA, Seamaster, herrur, stål, automatisk, plexiglas, skadad urtavla, glasring saknas, krona + axel saknas, ca 1955, metallänk ej original.

1 000 kr

Utrop: 1 200 kr

TISSOT, Stylist, herrur, 18K guld, manuell, plexiglas, skadad urtavla, gravyr, läderband, originalspänne, ca 1977.

Utrop: 1 900 kr

Klockor Movado

MOVADO, herrur, Cal 246, Boett nr. 215 097, 18K guld, manuell, plexiglas (skadat), gravyr, integrerad länk (18K guld), ca 1975.

Utrop: 13 000 kr

Klocktillbehör Omega

BOX, till Omega armbandsur, ca 1970-tal.

Utrop: 200 kr

ROLEX, Oyster Perpetual Date, Submariner (1000ft=300m), Chronometer, Ref nr. 16613, Serie nr. P770309, Cal 3135, Verk nr. 3 8912755, Boett nr. 2160, herrur, stål/guld, automatisk, safirglas, datum, Fliplocklänk, viklås, Ref nr. 93253-DE6, cert, november 2001, box, ytterkartong.

Utrop: 36 000 kr

ROLEX, Oyster Perpetual, Datejust, Chronometer, Ref nr. 69173, Serie nr. L889553, Cal 2135, Verk nr. 1445749, Boett nr. 69000A, damur, stål/guld, automatisk, safirglas (nagg), datum, Jubileelänk, viklås, Ref nr. 62523 D.18-O3/468 B, servad juli 2007, cert, november 1990, box.

Utrop: 21 000 kr

ROLEX, Oyster Perpetual Date, Yacht-Master, Chronometer, Ref nr. 69628, Serie nr. W582149, Cal 2135, Verk nr. 3379946, Boett nr. 69620, damur, 18K guld, automatisk, safirglas, datum, pärlemorurtavla med rubiner, Oysterlocklänk, viklås, Ref nr. 78738/106, cert, januari 1998, box.

Utrop: 95 000 kr

Klockor Elgin

ELGIN, fickur, 58 mm, Serie nr. 13701332, Boett nr. 4456234, silver, ankargång, skadad urtavla, defekt, motiv, bucklor, ca 1908.

650 kr

Utrop: 450 kr

Klockor Chopard

L.U.C, "C.J. Ericson, Molkom", fickur, 50,5 mm, Boett nr. 56881, silver, ankargång, nyckeldragare, skadad urtavla, bucklor, ca 1895, universalnyckel.

650 kr

Utrop: 450 kr

OMEGA, fickur, 51,5 mm, Cal 19 LB, Serie nr. 5707251, Boett nr. 6391897, silver, ankargång, skadad urtavla, går ej, ca 1919.

650 kr

Utrop: 550 kr

ZENITH, fickur, 51,5 mm, Ref nr. 8248, Boett nr. 2202954, silver, ankargång, defekt, defekt boett, ca 1910.

500 kr

Utrop: 250 kr

MORMORSUR, 34,5 mm, Cal SU, Boett nr. 55360, 14K guld, ankargång, innerlock 14K guld, defekt, monogram, ca 1895.

1 200 kr

Utrop: 1 100 kr

TISSOT, herrur, Cal 27 B, Serie nr. 3246831, Boett nr. 6883 /6884-9, stål, manuell, plexiglas, liten sekundvisare, skadad urtavla, defekt, läderband, ca 1955.

275 kr

Utrop: 250 kr

BREITLING, Blackbird, Ref nr. A13050.1, Serie nr. 17622, kronograf, herrur, stål, automatisk, safirglas, datum, Pilotlänk, viklås, Ref nr. I1496/301A, servad oktober 2008, cert, oktober 1997, box (skadad), ytterkartong.

Utrop: 18 000 kr

Klockor Kronometer Stockholm

KRONOMETER STOCKHOLM, Chronometer, Cal AS 1430, Ref nr. 1081, Serie nr. 22154, herrur, 18K guld, manuell, plexiglas, skadad urtavla, bucklor, gravyr, läderband, ca 1959.

Utrop: 2 500 kr

LONGINES, damur, Cal 717.2, Ref nr. 4475 717, Boett nr. 19165939, 18K guld, quartz, läderband, ca 1980.

1 600 kr

Utrop: 1 100 kr