461 - 480 av 511
1...23242526 Gå till

Avslutad | Pant – Torsdag 20 november 2008

Klubbad för

2 Ljusstakar Herman Neujd 1901 Gustafsberg en med lagningar

1 Träelefant höjd 45 cm

1 Keramikurna med lock Charlotte Rhead England

1 Glasskål Orrefors LH. Skickas ej!

375 kr

Utrop: 400 kr

1 Glasvas Orrefors LH. Skickas ej!

400 kr

Utrop: 500 kr

Pantvaror Mynt

1 Bordsur med pendel och nyckel / G Monnot

950 kr

Utrop: 900 kr

1 Glasskål nagg spricka Edvin Ollers Elme. Skickas ej!

Utrop: 1 400 kr

1 Glasskulptur Murano "clown". Skickas ej!

1 700 kr

Utrop: 1 600 kr

1 Glasflaska med propp Glössner. Skickas ej!

Utrop: 1 400 kr

1 Keramikvas Bo Fajans Eva Jancke-Björk. Skickas ej!

Utrop: 400 kr

Pantvaror Övrigt

1 Par Hemvändarhundar keramik England Beswick. Skickas ej!

200 kr

Utrop: 300 kr

Pantvaror Övrigt

1 Par ljusstakar från Ystad Metall

400 kr

Utrop: 50 kr

Pantvaror Övrigt

1 Ljusstake gul metall

25 kr

Utrop: 50 kr

Pantvaror Övrigt

1 Skål gul metall

25 kr

Utrop: 50 kr

2 Keramikurnor ca 24 cm satsuma Japan

1 Porslinsfigurin Kunglig Dansk nr 193 1212

1 Vas kinesiskt lack

Pantvaror Övrigt

1 Samekniv sign J Marttiini, längd ca 30cm

600 kr

Utrop: 600 kr

Pantvaror Övrigt

1 Glasvas

150 kr

Utrop: 50 kr

Urna med hänklar, MEISSEN Tyskland 1924-1934, porslin, polykrom dekor av blommor samt guld, hänklar