2 Ljusstakar Herman Neujd 1901 Gustafsberg en med lagningar
1 Träelefant höjd 45 cm
1 Keramikurna med lock Charlotte Rhead England
1 Glasskål Orrefors LH. Skickas ej!
Utrop: 400 kr
1 Glasvas Orrefors LH. Skickas ej!
Utrop: 500 kr
1 Bordsur med pendel och nyckel / G Monnot
Utrop: 900 kr
1 Glasskål nagg spricka Edvin Ollers Elme. Skickas ej!
Utrop: 1 400 kr
1 Glasskulptur Murano "clown". Skickas ej!
Utrop: 1 600 kr
1 Glasflaska med propp Glössner. Skickas ej!
1 Keramikvas Bo Fajans Eva Jancke-Björk. Skickas ej!
1 Par Hemvändarhundar keramik England Beswick. Skickas ej!
Utrop: 300 kr
1 Par ljusstakar från Ystad Metall
Utrop: 50 kr
1 Ljusstake gul metall
1 Skål gul metall
2 Keramikurnor ca 24 cm satsuma Japan
1 Porslinsfigurin Kunglig Dansk nr 193 1212
1 Vas kinesiskt lack
1 Samekniv sign J Marttiini, längd ca 30cm
Utrop: 600 kr
1 Glasvas
Urna med hänklar, MEISSEN Tyskland 1924-1934, porslin, polykrom dekor av blommor samt guld, hänklar
Torsdag 20 nov 2008
Förfallna panter / Pantbanken Sverige Storgatan