1 Sockerskål med lock Meissen, H.ca 8cm
Utrop: 50 kr
1 Figurin Katt B&G, H.ca 13cm
Utrop: 300 kr
1 Figurin Katt B&G, H.ca 8cm, nagg på tassen
1 Vas "Havsörn", H.ca 20cm
1 Askfat "Kåbergs 1856-1956" graverat i botten
1 Glasskulptur Kosta Göran Wärff, H. ca 15cm
1 Par Ljusstakar, H. ca 18cm, silver
Utrop: 1 200 kr
1 Thekanna med lock, Vinranka Gefle, H:ca 17cm
1 Thekanna med lock, Arabi, H.ca 13cm
1 Vas Transjö Sven-Åke Carlsson "Hällristning", H.ca 18cm
Utrop: 1 800 kr
1 Herrur Tissot, quartz, datum, doublé, med läderarmband
1 Figurin "Gorilla" Stig Lindberg Gustavsberg, H.ca 10cm
1 Figurin "Uggla" Carl Harry Stålhane Rörstrand, H.ca 8,5cm
1 Kedja Pansar, ca 36cm, 18K. Vikt 1,4g
1 Hänge "hjärta", 18K. Vikt 1,4g
1 Hänge, silver. Vikt 1,5g
2 Örhängen med pärlor och vita stenar, 18K. Vikt 3,1g
Utrop: 500 kr
6 Kaffekoppar med fat, Pors Upsala-Ekeby, smärre nagg, skador i glasyr
6 Köttknivar Laguiole de Table, i etui
6 Ölsejdlar i grönt glas, H.ca 12cm
Torsdag 6 nov 2008
Förfallna panter / Pantbanken Sverige Skanstull