661 - 680 av 978
1...333435...49 Gå till

Avslutad | Pant – Tisdag 11 november 2008

Klubbad för

Ringar, 3 st släta med gravyr Ø19¼ 19¾ 18K 7,4g

Utrop: 1 200 kr

Figurin, Hummel pojke med cello på ryggen 1950-1955, 15cm

1 300 kr

Utrop: 475 kr

Ring, med små diamanter Ø19 18K 2,0g

Utrop: 475 kr

Figurin, Hummel pojke med paraply, lagning, (enl uppgift 1943)

100 kr

Utrop: 125 kr

Ring, med 2 små diamanter Ø17 18K 2,7g

550 kr

Utrop: 650 kr

Örhängen, 1 par tvåfärgade 18K 1,9g

Utrop: 475 kr

Örhängen, 1 par med stenar, saknar s-buss 18K 1,1g

200 kr

Utrop: 175 kr

Armband, Ankar 22,5cm 18K 44,0g

Utrop: 8 100 kr

Fat, asiatiskt i famille Rose stil diam 31cm, Vas i liknande stil höjd 18cm

300 kr

Utrop: 700 kr

Vas, Kosta Boda sign Wärff höjd 21cm

400 kr

Utrop: 300 kr

Halskedja, Ankar 51cm 18K 112,5g

Utrop: 21 000 kr

Glasfigurin, Murano Seguso Archimede, grönt glas, nagg/skärva av i botten höjd 28cm

375 kr

Utrop: 800 kr

Halskedja, Pansar 51cm, 1 Hänge 18K 4,6g

Utrop: 900 kr

Örhängen, 1 par med vita stenar 18K 1,2g

Utrop: 300 kr

Skål, Murano, liten nagg i kanten vid fot höjd 18cm bredd 43cm

600 kr

Utrop: 600 kr

Figurin, Bing & Gröndal flicka med höns

425 kr

Utrop: 600 kr

Golfset, 13 St,Mizuno MX-23 (P,3- 9),Cleveland (52,56,Hibore:10.5,19),Odyssey putter 2-ball,Bag,Vä-H

Utrop: 3 800 kr

Parti guld, graverat o trasigt 14-18K 4,6g

Utrop: 650 kr

Ring, med stenar Ø17¼ 14K 1,5g

150 kr

Utrop: 175 kr

Ring, med liten diamant Ø17¼ 18K 1,0g

Utrop: 250 kr