Skjortknappar, 18K, med blå sten, 7,5g
Utrop: 1 600 kr
Skjortknappar, 18K, med vit sten, 6,3g
Utrop: 1 400 kr
Kragknappar, 18K, 3st med vit sten, 4,3g
Utrop: 900 kr
Klackring, 18K, med svart sten, defekt skena, 7,2g
Utrop: 1 000 kr
Fickur, 18K i 2 boetter, gravyr finns, små bucklor, Funktionsgaranti lämnas ej.
Utrop: 1 725 kr
Herrur, Longines, manuell, plexiglas, skadat läderband, funktionsgaranti lämnas ej
Utrop: 250 kr
Collier, Kejsarlänk, silver 4 extra länkar, 40cm
Utrop: 550 kr
Armband, 18K, Ihålig Pansar, 20,5cm, 16,7g
Utrop: 2 700 kr
Ringar, 18K, 2st, defekt skena, Ø17½+18, 2,4g
Utrop: 350 kr
Guldparti, 18K, Kedja och ring, saknar lås skador finns, 7,6g
Utrop: 1 100 kr
Halsband, 18K, Bismarck, 44,5cm, 22,4g
Utrop: 3 600 kr
Armband, 18K, X-länk, 19,5cm, 26,9g
Utrop: 4 400 kr
Armband, 18K, X-länk, 19cm, 22,0g
Armband, 18K, 2st, X-länk med stav, X-länk med 1 berlock, 2st saknas, 22,4g
Utrop: 3 100 kr
Armband, 18K, Bismarck med 1 berlock, 19cm, 58,5g
Utrop: 9 500 kr
Hänge, 18K, med sten, 0,4g
Utrop: 100 kr
Ring, 18K, med diamanter, 7xca 0,01ct, gravyr, Ø18¼, 3,0g
Utrop: 425 kr
Armband, 18K, tvåfärgat, 22½cm, skadat, 29,0g
Utrop: 4 000 kr
Armband, 18K, Bismarck med 12 berlocker (1 är en ring), 19cm, 20,1g
Utrop: 3 300 kr
Halskedja, 18K, Bismarck, 42,½cm, 12,6g
Utrop: 2 100 kr
Tisdag 4 nov 2008
Förfallna panter / Svensk Pantbelåning