21 - 40 av 700
123...35 Gå till

Avslutad | Klockor – Lördag 6 december 2008

Klubbad för

SKYLTMATERIAL, Omega, för butiksskyltning.

800 kr

Utrop: 250 kr

OMEGA, damur, Serie nr. 23090898, Ref nr. 8101, Boett nr. 932566, 18K guld, manuell, plexiglas, formverk, integrerad originallänk, ca 1966.

Utrop: 4 900 kr

Klockor Corum

CORUM, Ingot Watch, Cal 846, Serie nr. 180650, Ref nr. 1430 B10, Serie nr. 349585, Boett nr. 02710, damur, 16,5 x 27 mm, 18K guld, manuell, safirglas, urtavla 10 gr. guld, originallänk, längd 166-169 mm, totalvikt 47,1 gram, ca 1981.

Utrop: 11 500 kr

CARTIER, Tank Francaise, Ref nr. 2384 Serie nr. 105970CD, damur, stål/guld, quartz, safirglas, originallänk, viklås, Ref nr. CCEB, ca 2001.

Utrop: 15 000 kr

FICKURSKEDJA, i vitmetall och silvermynt från Guatemala, ca 1950.

400 kr

Utrop: 500 kr

FICKURSKEDJOR, vitmetall / silver, 2 nycklar, 1800-tal.

Utrop: 700 kr

FICKURSKEDJA, 18K guld, svenska stämplar, längd 35 cm, vikt 11,3 gram, ca 1930.

Utrop: 1 900 kr

FICKURSKEDJA, 18K guld, längd 26 cm, vikt 24,5 gram.

3 000 kr

Utrop: 3 300 kr

FICKURSKEDJA, förgyllt silver, längd 42 cm.

100 kr

Utrop: 150 kr

Klocktillbehör Boxar och etuier

TRÄBOX, med slipat glas, vissa skador, 42 x 27 x 7 cm.

FICKUR, 49 mm, silver, ankargång, monogram, ca 1910.

250 kr

Utrop: 300 kr

FICKUR, 46 mm, 14K guld, ankargång, ca 1940.

1 300 kr

Utrop: 900 kr

OMEGA, fickur, 50 mm, Cal 43L, Serie nr. 8883957, Boett nr. 9577085, vitmetall, ankargång, bucklor, ca 1938.

600 kr

Utrop: 450 kr

FICKUR, 50 mm, silver, ankargång, skadad urtavla, ca 1915.

Utrop: 350 kr

FICKUR, 50,5 mm, silver, ankargång, bucklor, går ej, ca 1900.

Utrop: 300 kr

Klocktillbehör Breitling

BOX, till Breitling armbandsur, 1980-tal.

500 kr

Utrop: 550 kr

OMEGA, Constellation, Chronometer, Cal 564, Serie nr. 25678420, Ref nr. CD 168.0010, Boett nr. 168010, herrur, 35 mm, guld på stål, automatisk, plexiglas, datum, skadad urtavla, läderband, ca 1967.

3 700 kr

Utrop: 3 400 kr

TAG HEUER, Aquaracer, Ref nr. WAF1310.BA0817, Serie nr. REN0847, midsize, stål, quartz, safirglas, datum, originallänk, cert, oktober 2008, box, ytterkartong.

6 000 kr

Utrop: 6 500 kr

LONGINES, herrur, Cal 12.68 Z, Serie nr. 10593093, Boett nr. 6263 18 569, stål, manuell, plexiglas, liten sekundvisare, skadad urtavla, läderband, ca 1957.

Utrop: 800 kr

OMEGA, fickur, 51 mm, Serie nr. 4743993, Boett nr. 5600671, savonett, 18K guld, ankargång, innerlock i guld, bucklor, gravyr, monogram, ca 1914.

5 800 kr

Utrop: 4 900 kr