Avslutad | Klockor – Lördag 6 december 2008
OMEGA, damur, Serie nr. 23090898, Ref nr. 8101, Boett nr. 932566, 18K guld, manuell, plexiglas, formverk, integrerad originallänk, ca 1966.
Klockor Corum
CORUM, Ingot Watch, Cal 846, Serie nr. 180650, Ref nr. 1430 B10, Serie nr. 349585, Boett nr. 02710, damur, 16,5 x 27 mm, 18K guld, manuell, safirglas, urtavla 10 gr. guld, originallänk, längd 166-169 mm, totalvikt 47,1 gram, ca 1981.
CARTIER, Tank Francaise, Ref nr. 2384 Serie nr. 105970CD, damur, stål/guld, quartz, safirglas, originallänk, viklås, Ref nr. CCEB, ca 2001.
Klocktillbehör Boxar och etuier
TRÄBOX, med slipat glas, vissa skador, 42 x 27 x 7 cm.
Visa varaKlockor Omega
OMEGA, fickur, 50 mm, Cal 43L, Serie nr. 8883957, Boett nr. 9577085, vitmetall, ankargång, bucklor, ca 1938.
OMEGA, Constellation, Chronometer, Cal 564, Serie nr. 25678420, Ref nr. CD 168.0010, Boett nr. 168010, herrur, 35 mm, guld på stål, automatisk, plexiglas, datum, skadad urtavla, läderband, ca 1967.
TAG HEUER, Aquaracer, Ref nr. WAF1310.BA0817, Serie nr. REN0847, midsize, stål, quartz, safirglas, datum, originallänk, cert, oktober 2008, box, ytterkartong.
LONGINES, herrur, Cal 12.68 Z, Serie nr. 10593093, Boett nr. 6263 18 569, stål, manuell, plexiglas, liten sekundvisare, skadad urtavla, läderband, ca 1957.