Halskedja, ca 23K 54cm defekt - av i länken, 14,8g
Utrop: 2 500 kr
Medaljong, med rosensten 18K små bucklor, ögglan sliten, 4g
Utrop: 550 kr
Bordsur, i trä med nyckel, små skador i lacken, ingen funktions garanti
Utrop: 1 200 kr
Örhängen, ett par med stenar 18K 2,8g
Utrop: 600 kr
Halssmycke, med stenar 18K 45/42cm 3,5g
Halskedja, ihålig Pansar 18K 43cm 107,5g
Utrop: 17 400 kr
Armband, Bismarck 18,5cm defekt, 1 Hänge Hjärta defekt 18K 4,1g
Hänge, med camé 18K 1,1g
Utrop: 250 kr
Hänge, Jordglob 18K 5,9g
Utrop: 1 300 kr
Hänge, 18K graverat 16,7g
Utrop: 2 300 kr
Halskedja, ihålig Figaro 18K 55cm 23g
Utrop: 3 700 kr
Halskedja, Kejsarlänk 18K 69cm 210,6g
Utrop: 29 000 kr
Hänge, Krucifix 18K 33,9g
Utrop: 5 800 kr
Halskedja, Cordell 18K 41cm lås saknas 9,9g
Halskedja, Rävsvans 18K 39,5cm 9,4g
Utrop: 1 500 kr
Armband, 18K defekt - av i länken, 6,5g
Utrop: 900 kr
Armband, X-länk 18K 19cm 3,8g
Brosch, Brosch/Hänge 18K 10,5g
Utrop: 2 200 kr
Ring, med diamant 0,27ct enligt gravyr 18K Ø18 3,1g
Utrop: 2 800 kr
Ring, vitguld med diamant ca 0,25ct 18K Ø17 1/4 graverad, delar av gravyren bortslipad, 2,9g
Utrop: 2 700 kr
Tisdag 23 sep 2008
Förfallna panter / Svensk Pantbelån