Armband, 19,5cm, 18K 15,2 g
Utrop: 2 500 kr
2 Ringar, graverade 18K 4,9 g
Utrop: 700 kr
Halskedja, halvstel 46cm 25,9 g
Utrop: 4 200 kr
Halskedja, Venezia 38cm, Hänge 18K 9,2 g
Utrop: 1 500 kr
Elgitarr, Guild modell S7 (III) med diverse lackskador i fodral (fodral defekt saknar handtag)
Utrop: 10 200 kr
Skrot, 18K 5,4 g
Utrop: 750 kr
1 Örhänge, 18K 0,8g, 1 Par örhängen 14K 3,6 g
Utrop: 475 kr
Ring, med diamanter Ø20, 18K 6,0 g
Utrop: 1 400 kr
Armband, 23cm, 14K 11,3 g
Utrop: 1 200 kr
Ring, med came Ø17 1/2, 18K 8,5 g
Armband, vitguld med röda stenar 21cm, 18K 24,0 g
Utrop: 3 900 kr
Ring, graverad 18K 3,8 g
Utrop: 550 kr
Ring, graverad 18K 4,9 g
2 Ringar, Ø19, 18K 14,6 g
Utrop: 3 100 kr
2 Halskedjor, Armband, 6 Par örhängen, 1 Udda örhänge 21K 57,1 g
Utrop: 9 200 kr
Slipsnål, med diamant ca 0,04ct 18K 8,9 g
Utrop: 1 900 kr
Armring, signerad Ole Lyngaard 18K 27,9 g
Utrop: 6 500 kr
Hänge, /Brosch med came och stenar 18K brv 13,8 g
Utrop: 1 700 kr
Halskedja, 50cm 22K 14,6 g
Utrop: 2 400 kr
3 Ringar, med stenar Ø16,17 1/2, 17 3/4, 18K 12,8 g
Utrop: 2 100 kr
Tisdag 16 sep 2008
Förfallna panter / Svensk Pantbelåning AB