381 - 400 av 1 009
1...192021...51 Gå till

Avslutad | Pant – Tisdag 2 september 2008

Klubbad för

Klackring, 18K Ø 19 1/4 med grön sten 5,6g

Utrop: 900 kr

Ringar, 2 släta ringar graverade Ø 19 1/2. 4,6g

Utrop: 650 kr

Armband, 18K tvåfärgat med diamanter 16x ca 0,03ct, (2st med liten nagg) 20,5cm 17,6g

Utrop: 3 500 kr

Platta, Myntliknande platta 20K 7,1g

950 kr

Utrop: 1 000 kr

Mynt, 11st mynt, 2 Tyska 20M, 9 Brittiska (Victoria, Edward, Georivs, Elisabeth II) 22K 87,4g

12 100 kr

Utrop: 14 000 kr

Mynt, Sverige 20-kronor 1874 lägst 18K med ögla i oädel metall 9,1g

1 700 kr

Utrop: 1 400 kr

Hänge, Kors, ett par örhängen med pärla, skruvlås, 18K 2,1g

Utrop: 300 kr

Damur, en boett 18K graverad, går ej

700 kr

Utrop: 500 kr

Armband, 18K Pansar med platta 20cm, 31,0g

Utrop: 4 500 kr

Armband, X-länk 19cm 18K 30,9g

Utrop: 4 600 kr

Armband, 18K Pansar med platta, ihåligt, små skador, 22cm 56,8g

Utrop: 7 900 kr

Släta ringar, 2st 18K graverade 9,7g

Utrop: 1 400 kr

Armband, X-länk 18K 19cm 51,8g

Utrop: 7 500 kr

Örhängen, 18K med diamanter 2x ca 0,14ct, 2x 0,02ct, (1 lås lite glappt) 3,7g

Utrop: 1 800 kr

Set, Collier 45cm, Armband 18cm flätat flerfärgat, 14K 17,2g

Utrop: 1 800 kr

Örhängen, ett par 18K (stjärnor) stift med clipps, 9,0g

Utrop: 1 600 kr

Ring, 14K tvåfärgad med diamant ca 0,19ct, Ø 17 1/4. 3,8g

Utrop: 1 400 kr

Parti guld, små skador, 18K 11,3g 14K 5,8g. tot17,1g

Utrop: 2 200 kr

Hänge, 18K kors 0,6g

100 kr

Utrop: 125 kr

Halskedja, 14K tvåfärgad 42cm 5,7g

650 kr

Utrop: 650 kr