261 - 280 av 1 009
1...131415...51 Gå till

Avslutad | Pant – Tisdag 2 september 2008

Klubbad för

Armring, stel med ställbar skena graverad, 18K 13,0g

Utrop: 1 800 kr

Släta ringar, 3st varav 1 23K 12,6g 18K

Utrop: 1 800 kr

Ringar, 2st en med sten en med pärla, Ø 17 1/4- 18 3/4. 18K 6,8g

Utrop: 1 100 kr

Medaljong, med pärlor, små skador, 18K 8,6g

1 150 kr

Utrop: 1 400 kr

Ringar, 2st 18K med sten (repor) Ø 17 1/4- 18 3/4. 7,2g 18K

Utrop: 1 100 kr

Armringar, 2st 18K Ø 6,1cm. 29,1g

Utrop: 4 400 kr

Parti guld, 18K 64,0g

Utrop: 8 700 kr

Hänge, med sten 18K 13,8g

Utrop: 2 100 kr

Hänge, liten skada, 18K 2,1g

375 kr

Utrop: 300 kr

Ringar, 2st skadade. (1 med äldre slipade diamanter 2xca0,05ct) 14K 5,0g. 18K 1,5g

Utrop: 850 kr

Brosch, 14K med 3 diamanter, äldre slipning, 1xca 0,30, 1x ca0,23.1xca 0,18ct. 11,0g

2 700 kr

Utrop: 3 200 kr

Brosch, flerfärgad med pärlor 18K 17,6g

Utrop: 2 700 kr

Bestick, 12 Dessertskedar längd 14cm, modell Gammal Dansk i Silver

1 400 kr

Utrop: 475 kr

Skedar, 18 Mockaskedar modell Rosen längd 8,5cm i silver

Utrop: 550 kr

Bestick, 1 såsslev 15,5cm mod Rosen, 1 Sillgaffel 16,5cm, 1 Kaffesked 11cm, 1 smaksked 10,2cm i silver.

225 kr

Utrop: 125 kr

Skedar, 1 Marmeladsked 12,9cm, 1 Syltsked 12,7cm, 1 Uppläggningssked 16cm i silver

600 kr

Utrop: 100 kr

Bestick, 1 Kaktång 14cm, 1 kakspade 16,5cm i silver

200 kr

Utrop: 175 kr

Lornjett, delvis i silver längd 11,5cm

200 kr

Utrop: 400 kr

Skedar, 5 Dessertskedar graverade, längd 14cm modell Gammal Dansk

400 kr

Utrop: 300 kr

Skedar, 16 Teskedar, längd 12cm graverade, modell Gammal Dansk i silver

550 kr

Utrop: 475 kr