Avslutad | Klockor – Lördag 4 oktober 2008
ERIC BERTRAND, Genève, herrur, Cal ETA 956.032, Ref nr. 1291, Boett nr. 1 08 10, stål/guld, quartz, safirglas, läderband, cert (ej ifyllt), ca 1992, box.
ROLEX, Oyster Perpetual, Datejust, "Tridor", Ref nr. 69179B, Serie nr. 9656730, damur, 18K rött/vitt/gult guld, automatisk, safirglas, datum, Presidentlänk (skadad), Ref nr. 8270, viklås, cert december 1988, box.
JAEGER-LE COULTRE, damur, Serie nr. 1029055, Boett nr. 451456 A, 18K guld, manuell, safirglas, formverk, skadad urtavla, integrerad länk (ej original), totalvikt 30,8 gram, ca 1965.
ROLEX, Oyster Perpetual, Datejust, Chronometer, Ref nr. 16234, Serie nr. P266411, herrur, stål/vitguld, automatisk, safirglas, datum, Jubileelänk, viklås, Ref nr. 62510 H-CL10/555 B, ca 2000.
ROLEX, Oyster Perpetual, Datejust, Chronometer, Ref nr. 16234, Serie nr. Y660532, herrur, stål/vitguld, automatisk, safirglas, datum, Jubileelänk, viklås, Ref nr. 62510H-AD3/555 B, cert, april 2004.
ROLEX, Oyster Perpetual, Datejust, Chronometer, Ref nr. 79163, Serie nr. P411760, damur, stål/guld, automatisk, safirglas, datum, Oysterlänk, viklås, Ref nr. 78243-AB11/490 B, ca 2002.
ROLEX, Oyster Perpetual, Datejust, Chronometer, Ref nr. 68273, Serie nr. W300137, midsize, stål/guld, automatisk, safirglas, datum, Jubileelänk, viklås, Ref nr. 63113-T12/487B, ca 1995.
ROLEX, Oyster Perpetual, Datejust, Chronometer, Ref nr. 67513, Serie nr. E142757, midsize, stål/guld, automatisk, safirglas, Oysterlänk, viklås, Ref nr. 78353-18-O10/451 B, ca 1990.
Visa varaKlockor Fickur
FICKUR, "Knut Bergqvist, Köping", "Half Chronometer", Cal G.F, Boett nr. 318828, fickur, 50,5 mm, silver, ankargång, nyckeldragare, skadad urtavla, bucklor, ca 1860, kedja i vitmetall, 2 nycklar.
BREITLING, Starliner, Chronometre, Cal Breitling 71, Serie nr. 939527, Ref nr. A71340, damur, stål, quartz, safirglas, datum, pärlemorurtavla, briljantkrans (28st, TW/VVS, ca 0,56 ctv), integrerad Pilotlänk, viklås, Ref nr. T0206/360A, cert, november 2006, box, ytterkartong.
OMEGA, Seamaster, Ref nr. 2373.70.00, Serie nr. 59140861, damur, stål/guld, automatisk, safirglas, datum, pärlemorurtavla, originallänk, viklås, Ref nr. 6573/912, cert, december 2005, box.
FICKUR, 48 mm, silver, cylinderur, nyckeldragare, skadad urtavla, bucklor, gravyr ca 1850, nyckel.
Klockor Olma
OLMA, Sport, herrur, vitmetall, manuell, plexiglas (skadat), datum, läderband, ca 1975.
IWC, fickur, 51,5 mm, Serie nr. 525995, Boett nr. 747333, silver, ankargång, ej signerad urtavla, ca 1910.
ROLEX, Oyster Perpetual, Date, Ref nr. 6919, serie nr. 8106542, damur, stål, automatisk, plexiglas, datum, Jubileelänk, viklås, Ref nr. 62510D-G9/568, cert, december 1983.
CARTIER, Must 21, nr. 901035689, damur, bicolour, quartz, mineralglas, integrerad originallänk, viklås, cert, augusti 1988, box.
CARTIER, VLC, Ref nr. 590003, Serie nr. 057847 , herrur, 30 mm, förgyllt silver, quartz, mineral glas, integrerat läderband, viklås, cert, oktober 1991, box.
CARTIER, VLC, Ref nr. 590004, Boett nr. 091025, damur, förgyllt silver, quartz, mineralglas, läderband, viklås, ca 1994.