Avslutad | Pant – Torsdag 21 augusti 2008
Pantvaror Övrigt
1 Lampa "Poul Henningsen" av Louis Poulsen, modell 117091, blå/lila/röd undertill, liten buckla på skärm, plastkåpa defekt
1 Mynt Dag Hammarskjöld nominellt värde 2000kr med cert och etui, 900 delar guld. Vikt 12g
Pantvaror Övrigt
1 Bröllopsvas "Qvitzau wedding vase", Design: Ea Wetke, #001205, med certifikat och orginalkartong
1 Tavla Ragnar Ekelund, olja, "Skärgårdsmotiv", 35x50,5cm, liten repa vid signatur, ramad
1 Tavla Stefan W Igelström -87, Litografi, "Änglavingar", numrerad 8/80, ca 50x56cm, ramad
1 Tavla Stefan W Igelström -85 MEH, Litografi, "Kvinnlig frigörelse", numrerad 71/80, ca 46x53cm, ramad
1 Tavla Roland Svensson, Blandteknik, "Studie från svenska lillö -72, 30x47cm, ramad
1 Tavla, Berndt Wennström, Litografi. "Två sittande figurer", numrerad 203/310, ca 34x28cm, ramad