Avslutad | Moderna – Lördag 13 september 2008
RING, 14K vitguld, 3 prinsesslipade diamanter ca 1,16 ctv, ca W(H)/SI2-P1, stl 15,75 mm, vikt 4,5 g.
RING, 14K vitguld, briljant ca 0,55 ctv, ca TW(F)/P1, 114 briljanter ca 1,30 ctv, ca TW(G)/VS-P, stl 17 mm, vikt 4,5 g.
ALLIANSRING, 14K vitguld, 28 briljanter ca 0,40 ctv, ca TW/SI, stl 17,25 mm, vikt 2,6 g.
ENSTENSRING, 18K vitguld, briljant ca 0,35 ct ca TW(G)/SI2, stl 20,25 mm, vikt 3,2 g, repor på bordet.
ARMBAND, sterlingsilver, kungsblå och prinsblå emalj, Norge, smärre emaljskador, säkerhetskedja.
Visa varaSmycken Ring
RING, 18K vitguld, 30 briljanter ca 0,60 ctv, ca W(H)/VS-SI, ca 150 baguetteslipade diamanter ca 1,50 ctv, ca TW-W(G-H)/VS, stl 17,5 mm, vikt 12,8 g.
HÄNGE, 18K vitguld, odlad grå Tahitipärla ca 12,8 mm, 21 diamanter ca 0,15 ctv ca W-TCr (H-I)/VS-SI vikt 5,7 g.
MATSILVER, 17 delar, barnbestick, 9 gafflar längd 15 cm, 8 knivar längd 17 cm, Danmark.
COLLIER, 18K vitguld, 8 diamanter ca 0,17 ctv, ca W-TCr(H-I)/SI, längd 42 cm, vikt 13,1 g.