61 - 80 av 561
1...345...29 Gå till

Avslutad | Julklapps – Lördag 13 december 1997

Klubbad för

RING, BROSCH, 18K och 20K guld, med 2 odl pärla och stenar, vikt 11.0 g

Utrop: 1 000 kr

RING, 18K vitguld med röda och vita stenar, stl 16 1/4 mm, vikt 5.0 g

Utrop: 800 kr

COLLIER, 2 delar, vita koraller, L=48 cm

300 kr

Utrop: 350 kr

RINGAR, 2 delar, 18K guld med pärlor och rosenstenar, grön sten, stl 17 1/4 mm, vikt 5.0 g

600 kr

Utrop: 500 kr

HÄNGE / KEDJA, 18K guld med citrin, L= 42 cm, vikt 6.0 g

700 kr

Utrop: 600 kr

KLOCKKEDJA, 14K guld och 18K guld lås

1 400 kr

Utrop: 1 200 kr

ARMBAND, 18K guld, pansar, L= 18.5 cm, vikt 11.0 g

800 kr

Utrop: 1 000 kr

ALLIANSRING, 18K guld / vitguld med 9 briljanter, totalt ca 0.4 ct W/P, Christian Bauer, Tyskland.

Utrop: 2 200 kr

ARMBAND, RINGAR, ÖRHÄNGEN, ARMRINGAR, silver, 13 delar

500 kr

Utrop: 600 kr

MATSILVER, 6 skedar, 6 gafflar, 6 knivar, silver, GAB

3 650 kr

Utrop: 2 500 kr

Smycken Övr diamringar

RING, 18K guld med 27 brilj. 1.62 ct., stl 16 mm, vikt 5.0 g

Utrop: 8 000 kr

2 SKÅLAR, silver, halvklotformade, K.Andersson, Stockholm, 1925.

600 kr

Utrop: 700 kr

PARFYMFLASKA, silver, engelska stämplar.

475 kr

Utrop: 350 kr

4 ASKFAT SAMT PENNA, silver.

425 kr

Utrop: 350 kr

PUDERDOSA, silver, CG Hallberg, Stockholm. 1949.

Utrop: 350 kr

2 ETUIER, silver, bucklor, gravyr.

Utrop: 400 kr

2 BROSCHER, 18K guld , orientpärlor, svensk stämpel 1894 resp utländsk stämpel.

1 200 kr

Utrop: 850 kr

HÄNGE, ARMBAND, COLLIER, silver.

Utrop: 350 kr

PÄRLCOLLIER, 65 odl pärlor, 5.5-8.5mm, 18K vitguld lås med odl pärla, L= 51 cm

1 700 kr

Utrop: 1 700 kr

CERTINA, damur ,18K guld, manuell. Etui.

Utrop: 1 800 kr