Avslutad | Julklapps – Lördag 13 december 1997
Klubbad för
HÄNGE MED KEDJA, 18K vitguld med akva- marin ca 1.77 ct samt 5 briljanter, totalt ca 0.16 ct, handg. JLAN, GBG
SKÅL, silver med hamrat brätte, signerad Erik Löfman, Markströms Uppsala, 1972, H=3.5 cm.
SKÅL, silver, överliggande hänkel, design Erik Löfman, Markströms Uppsala, 1964, H=11 cm.
CHAMPAGNECOASTER, silver, två hänklar, niellodekor samt förgyllning, Sovjet ca 1930,H=8.5 cm.