6 Matgafflar i silver. Vikt 409,5g
Utrop: 1 325 kr
6 Skedar i silver (graverade), längd ca 12,5cm. Vikt 99,5g
Utrop: 300 kr
1 Vas i silver, höjd ca 12cm, år 1967. Vikt 41,5g
Utrop: 150 kr
1 Teaterkikare Preisler , malmö, (slitage)
Utrop: 250 kr
6 Fruktknivar (slitage, 1800-talets andra hälft). Vikt 159,5g
1 Hänge med pärla & röd sten, 8K (slitage). Vikt 0,8g
Utrop: 50 kr
1 Puderdosa i silver, (slitage, graverad). Vikt 87,1g
Utrop: 200 kr
1 Gräddkanna & 1 Sockerskål i silver GAB 1950, (bucklor). Vikt 244,7g
Utrop: 725 kr
8 Knivar, modell Rosenholm i silver, längd ca 20cm, design Jacob Ängman
Utrop: 2 000 kr
8 Gafflar, modell Rosenholm i silver, längd ca 17,5cm, design Jacob Ängman
9 Skedar, modell Rosenholm i silver, längd ca 15cm, design Jacob Ängman
Utrop: 1 600 kr
8 Knivar, modell Rosenholm i silver, längd ca 16cm, design Jacob Ängman
Utrop: 1 500 kr
9 Gafflar, modell Rosenholm i silver, längd ca 15cm, design Jacob Ängman
1 Herrur Omega Seamaster De Ville, manuell, datum, guld på stål med läderband
Utrop: 1 300 kr
1 Ciggarett etui i silver Hallberg (graverat, buckligt). Vikt 80,9g
1 Ciggarett etui i silver (buckligt). Vikt 132,8g
Utrop: 400 kr
1 Medalj i silver (graverad). Vikt 13,5g
6 Koppar i silver (graverade). Vikt 122g
2 Knivar ca 20,5cm, 2 skedar ca 18cm, 2 gafflar ca 18cm allt Chippendale
Utrop: 1 000 kr
6 Gafflar ca 18cm & 6 kniver ca 21cm medel Olga med schatull
Torsdag 15 maj 2008
Förfallna panter / Pantbanken Sverige Storgatan