321 - 340 av 483
1...161718...25 Gå till

Avslutad | Pant – Torsdag 15 maj 2008

Klubbad för

6 Matgafflar i silver. Vikt 409,5g

Utrop: 1 325 kr

6 Skedar i silver (graverade), längd ca 12,5cm. Vikt 99,5g

Utrop: 300 kr

1 Vas i silver, höjd ca 12cm, år 1967. Vikt 41,5g

150 kr

Utrop: 150 kr

1 Teaterkikare Preisler , malmö, (slitage)

200 kr

Utrop: 250 kr

6 Fruktknivar (slitage, 1800-talets andra hälft). Vikt 159,5g

300 kr

Utrop: 300 kr

1 Hänge med pärla & röd sten, 8K (slitage). Vikt 0,8g

75 kr

Utrop: 50 kr

1 Puderdosa i silver, (slitage, graverad). Vikt 87,1g

175 kr

Utrop: 200 kr

1 Gräddkanna & 1 Sockerskål i silver GAB 1950, (bucklor). Vikt 244,7g

700 kr

Utrop: 725 kr

8 Knivar, modell Rosenholm i silver, längd ca 20cm, design Jacob Ängman

1 600 kr

Utrop: 2 000 kr

8 Gafflar, modell Rosenholm i silver, längd ca 17,5cm, design Jacob Ängman

1 600 kr

Utrop: 2 000 kr

9 Skedar, modell Rosenholm i silver, längd ca 15cm, design Jacob Ängman

1 900 kr

Utrop: 1 600 kr

8 Knivar, modell Rosenholm i silver, längd ca 16cm, design Jacob Ängman

1 200 kr

Utrop: 1 500 kr

9 Gafflar, modell Rosenholm i silver, längd ca 15cm, design Jacob Ängman

1 300 kr

Utrop: 1 600 kr

1 Herrur Omega Seamaster De Ville, manuell, datum, guld på stål med läderband

1 800 kr

Utrop: 1 300 kr

1 Ciggarett etui i silver Hallberg (graverat, buckligt). Vikt 80,9g

Utrop: 300 kr

1 Ciggarett etui i silver (buckligt). Vikt 132,8g

Utrop: 400 kr

1 Medalj i silver (graverad). Vikt 13,5g

50 kr

Utrop: 50 kr

6 Koppar i silver (graverade). Vikt 122g

325 kr

Utrop: 400 kr

2 Knivar ca 20,5cm, 2 skedar ca 18cm, 2 gafflar ca 18cm allt Chippendale

900 kr

Utrop: 1 000 kr

6 Gafflar ca 18cm & 6 kniver ca 21cm medel Olga med schatull

2 700 kr

Utrop: 2 000 kr