1 Ring med dia ca 1x0,02 ct, Stl: 17, del förgylld, silver. Vikt 10,19g
Utrop: 600 kr
1 Sockerskål med sked, 1 gräddkanna Alessi metall
Utrop: 425 kr
Diverse guld, 14K. Vikt 32,1g
Utrop: 4 300 kr
1 Hänge "kors", vg/gg, 14K. Vikt 4,59g
Utrop: 650 kr
1 Hänge "kors" rg/vg, med dia ca 1x0,08ct (skadad), slitage, 14K. Vikt 1,8g
Utrop: 250 kr
Diverse guld, 18K. Vikt 15,2g
Utrop: 2 600 kr
1 Armband Bismarck med 1 berlock (bucklig), längd ca 19cm, 18K. Vikt 17,8g
Utrop: 3 100 kr
1 Ring vg/gg, med dia ca 1x0,10ct, 18 1/4, Stl: 14K. Vikt 1,9g
1 Ring, Stl: 16 3/4, 18K. Vikt 1,8g
Utrop: 325 kr
1 Ring med dia ca 1x0,18ct (enligt gravyr), Stl: 16 1/2, 18K. Vikt 5,3g
Utrop: 2 100 kr
1 Ring med brun sten, Stl: 16 3/4, 18K. Vikt 10,5g
Utrop: 1 300 kr
1 Brosch med pärla, (bucklig), 18K. Vikt 2,4g
1 Stelt armband ((buckligt), 14K. Vikt 10,3g
Utrop: 1 400 kr
1 Par örhängen, 18K. Vikt 4,8g
Utrop: 850 kr
1 Medalj 18K+23K, (graverad), saknar band. Vikt 14,2g
Utrop: 2 900 kr
1 Ring vg/gg, (graverad), slitage, Stl: 18 1/4, 18K. Vikt 12,2g
1 Par Manschettknappar, 18K. Vikt 17,6g
1 Collier, längd ca 40cm, (buckligt), 18K. Vikt 27g
Utrop: 4 700 kr
1 Ring vg, med dia ca 2,37 ct, Stl: 17 1/2, 18K. Vikt 15,2g
Utrop: 21 000 kr
1 Collier, längd ca 41cm, (buckligt), 18K. Vikt 17,6g
Torsdag 15 maj 2008
Förfallna panter / Pantbanken Sverige Storgatan