Herrur, Omega Seamaster stål Automat med läderarmband repigt plastglas
Utrop: 475 kr
Fickur, Omega manuell med kedja 26cm Doublé
Utrop: 125 kr
Saxofon, Yamaha JapanYAS-23 /056101 i väska
Utrop: 1 800 kr
Skål, Glasskål Kosta signerad Wärff Ø 12,5cm H: 4cm små skador på undersidan
Utrop: 75 kr
Figurin, Gipsfigurin Gustavsberg "Pojken och strumpan" H:19cm B:19cm
Utrop: 250 kr
Vas, Glasvas Kosta Boda H:30cm (1 lila dekorationsdel sitter löst)
Halskedja, 18K Kejsarlänk 56cm 95,6g
Utrop: 15 600 kr
Ring, 18K med gravering Ø17 3,3g
Ring, 18K slät Ø18 1/2 1,5g
Utrop: 325 kr
Armband, 18K X-länk 19cm 14g
Utrop: 2 300 kr
Armband, 18K Bismarck 19,5cm 10,4g
Utrop: 1 700 kr
Hänge, 18K med stenar 2,2g
Ring, 18K defekt med sten 0,9g
Skål, Rörstrand Olympia 69 höjd ca 2,5cm
Utrop: 150 kr
Örhängen, 1 par 18K 2,7g
Utrop: 550 kr
Örhängen, 18K ett par, 1,3 g
Utrop: 275 kr
Slät ring, 18K rödguld/vitguld Ø17½, 5,9g
Utrop: 850 kr
Fickur, 18K, defekt kronan lös
Utrop: 350 kr
Armlänk, 18K X-länk 20cm, trasig vid lås, 12,2g
Släta ringar, 18K 2 st med gravyr, 8,3g
Utrop: 1 200 kr
Tisdag 27 maj 2008
Förfallna panter / Svensk Pantbelåning