Avslutad | Klockor – Lördag 5 juli 2008
SEIKO, Prospex 1000, Marinemaster, Cal 7C46, Ref nr. 7C46-OAAO (SB-A8/SR43SW), Boett nr. 780050, herrur, stål/ceramics/titan, quartz, safirglas, dag, datum, heliumventil, gummiband, originalspänne, cert (ej komplett), november 2007.
Klockor Baume&Mer
BAUME & MERCIER, Capeland S 1000M, Ref nr. 65414, Serie nr. 3680597, herrur, 44 mm, titan, automatisk, safirglas, datum, heliumventil, gummiband, originalspänne, (skruvmejsel till gummiband), ca 2007.
ORIENT, herrur, Cal 46U40, Ref nr. FM00-C3 CA, Serie nr. 6V0146, stål, automatisk, safirglas, datum, gångreservsindikator, glasbaksida, läderband, viklås, cert, juli 2007, box, ytterkartong.
Klockor Junghans
JUNGHANS, kronograf, herrur, nr. 41/3210 506, stål, quartz, safirglas, datum, 24-timmarsvisning, läderband, originalspänne, cert, oktober 2007, box.
Klockor Raymond Weil
RAYMOND WEIL, Tango, Ref nr. 5590, Serie nr. V358871, herrur, stål, quartz, safirglas, datum, pärlemorurtavla med diamanter (8 st, 8/8, TW/VVS, ca 0,08 ctv), briljantkrans (36 st, TW/SI-P, ca 0,40 ctv), läderband, originalspänne, ca 2007, box, ytterkartong.
BREITLING, Callisto, Chronometre, Ref nr. B77346, Serie nr. 396833, herrur, stål/guld, quartz, safirglas, datum, Pilotlänk, viklås, Ref nr. 790A/S2302, ca 2002.
ZENITH, fickur, 51 mm, 18K guld, Serie nr. 1769772, Boett nr. 128806, ankargång, ej signerad urtavla (skadad), defekt, bucklor, gravyr, ca 1912.
ILLINOIS, Watch Co, fickur, 55 mm, Serie nr. 392804, Boett nr. 8761112, doublé, skadad urtavla, defekt, motiv (tåg), ca 1882.
FICKUR, 49 mm, Boett nr. 82621, gulmetall, cylindergång, nyckeldragare, skadad urtavla, bucklor, kompass, ca 1880.
FICKUR, 50 mm, Boett nr. 43873, silver, ankargång, skadad urtavla, defekt, bucklor, ca 1890.