121 - 140 av 706
1...678...36 Gå till

Avslutad | Pant – Tisdag 15 april 2008

Klubbad för

Hänge, Kors med diamanter 152x ca 0,01ct, 18K 12,9g några med liten nagg

5 700 kr

Utrop: 6 600 kr

Brosch, Hänge 18K med Camé 7,7g

Utrop: 1 100 kr

Armband, Manglad Pansar (lite slitet) 18cm 18K 8,4g

1 000 kr

Utrop: 1 200 kr

Parti guld, 18 & 23K gravyr, skador 17,1g

Utrop: 2 300 kr

Ringar, 2st 18K (1 graverad, 1 Klackring skev skena med liten diamant) 7,2g

Utrop: 1 100 kr

Armband, skadat, 1 Ring med sten Ø 18 1/2. 14K 6,5g

650 kr

Utrop: 700 kr

Ringar, 3 st skador 18K 8,0g

Utrop: 1 100 kr

Hänge, Berlock Fisk med emalj 14K 1,9g

Utrop: 250 kr

Armband, 18K Pansar med berlocker (lås ihoplött, några berlocker skadade) 9,7g ca 19cm

Utrop: 1 400 kr

Klackring, 18K med två vita stenar,gravyr, Ø 18 1/2. 22,1g

Utrop: 3 000 kr

Halskedja, Pansar 18K 85,3g

Utrop: 13 600 kr

Örhängen, ett par med glaspärlor (1 sten saknas) 18K 16,3g

Utrop: 2 300 kr

Halskedja, doserad Bismarck 45cm 18K 29,8g

Utrop: 4 800 kr

Halskedja, doserad Bismarck 18K 46cm ( förlängd) 25,9g

Utrop: 4 200 kr

Parti guld, skador, lägst 18K 23,5g (snöre ej inräknat i vikten)

Utrop: 3 600 kr

Collier, 21K 44c, 17,0g

Utrop: 2 800 kr

Halskedja, Singapore 67cm. Hänge lägst 18K 26,5g

Utrop: 4 300 kr

Parti guld, skadat, 18K 8,8g

Utrop: 1 200 kr

Armring, öppningsbar, skev, Ø 5,5cm lägst 18K 20,8g

Utrop: 3 300 kr

Örhängen, ett par 14K 4,8g

475 kr

Utrop: 550 kr