421 - 440 av 706
1...212223...36 Gå till

Avslutad | Pant – Tisdag 15 april 2008

Klubbad för

Pantvaror Glas, porslin

Terrin, med lock, Ostindia Rörstrand, största Ø utan hänklar ca. 24cm

1 300 kr

Utrop: 800 kr

Pantvaror Glas, porslin

Porslin, 2st Uppläggningsfat ca.23x17,5cm, 4st Karotter, största Ø ca. 25, 22,5 resp. 17cm, allt Ostindia Rörstrand

900 kr

Utrop: 900 kr

Pantvaror Glas, porslin

Porslin, Såsskål största Ø ca.18cm, Karott med lock Ø utan hänklar ca.18cm. Allt Ostindia Rörstrand

1 000 kr

Utrop: 800 kr

Pantvaror Glas, porslin

Porslin, 2st Uppläggningsfat ca.32x24cm Ostindia Rörstrand

800 kr

Utrop: 800 kr

Pantvaror Glas, porslin

Porslin, Tillbringare, höjd ca.14,5cm, krackeleringar, skål Ø ca. 24cm, Ostindia Rörstrand

550 kr

Utrop: 500 kr

Pantvaror Glas, porslin

Porslin, 2st Pizzatallrikar Ø ca. 27cm, Ostindia Rörstrand, repa

475 kr

Utrop: 400 kr

Kaffekanna, höjd ca.14,5cm, Gräddkanna, Sockerskål, allt i mässing, lackskador på skaften

275 kr

Utrop: 300 kr

Parti guld, graverat 18K 1g

Utrop: 150 kr

Halskedja, Pansar 18K 48cm 4,9g

550 kr

Utrop: 650 kr

Armband, X-länk med stav 18K 20cm 12,5g

1 300 kr

Utrop: 2 000 kr

Hänge, med stenar 18K 2,6g

325 kr

Utrop: 450 kr

Halskedja, Pansar 18K 42cm 2,8g

300 kr

Utrop: 350 kr

Parti guld, skadat 18K 37,2g

Utrop: 5 100 kr

Armband, Figaro 18K 18cm 8,8g

Utrop: 1 400 kr

Parti guld, graverat, skadat 14K 35,5g

Utrop: 3 700 kr

Parti guld, 14K 24,9g

1 400 kr

Utrop: 1 700 kr

Ring, med pärla 18K Ø17¼ 3,8g

Utrop: 600 kr

Ring, med diamanter 4xca 0.005ct 18K Ø16¾ 2g

375 kr

Utrop: 450 kr

Ring, med pärla och diamanter 6xca 0.005ct 18K Ø18½ 3,5g

600 kr

Utrop: 700 kr

Ring, med diamant 1xca 0.01ct 18K Ø17¾ 2,4g

450 kr

Utrop: 550 kr