Parti guld, 18K 54,2 g
Pärlcollier, odlade saltvattenpärlor 47cm, 18K i lås
Utrop: 1 500 kr
Halskedja, Köning 42cm, 18K 40,4 g
Utrop: 6 600 kr
Halskedja, Köning 57cm, 187K 203,1 g
Utrop: 33 000 kr
Armband, Köning 20cm, 18K 51,0 g
Utrop: 8 300 kr
Kors, 4X8cm inkl.öglan 18K 41,8 g
Utrop: 7 100 kr
Kors, 3X5cm inkl.öglan 18K 14,7 g
Utrop: 3 100 kr
Förstärkare, Krell KAV400xi med fjärrkontroll och kvitto, (Demo ex 24000kr)
Utrop: 9 200 kr
Vas, Blå tulpanvas Kosta design Vicke Lindstrand, ej signerad 25cm
Utrop: 850 kr
Parti guld, vissa defekter 21K 48,1 g
Utrop: 7 800 kr
3 Armringar, 21K 65,1 g
Utrop: 10 600 kr
2 Armringar, Hänge, 1 Par örhängen 21K 31,3 g
Utrop: 5 100 kr
Damur, Carib manuellt verk, 14K i boett och länk, defekt länk brv 14,2 g
Utrop: 1 000 kr
Halskedja, 52cm, Hänge 18K 16,2 g
Utrop: 2 700 kr
Armband, Cordel 18 1/2 cm 14K 5,0 g
Utrop: 450 kr
Ring, Ø18 1/2, 18K 5,0 g
Utrop: 1 100 kr
2 Ringar, graverade 21K 10,2 g
Utrop: 1 700 kr
Damur, Tissot stål/förgylld, quartzverk, datum, safirglas med länk, batteribyte
Utrop: 250 kr
Armband, slitet 18K 17,5 g
Utrop: 2 400 kr
Skål, Orrefors H=7,5cm Ø12cm
Utrop: 75 kr
Tisdag 1 apr 2008
Förfallna panter / Svensk Pantbelåning