21 - 40 av 614
123...31 Gå till

Avslutad | Klassiska – Lördag 26 april 2008

Klubbad för

DIADEM, metall med strass.

Utrop: 800 kr

ARMRING, 18K guld, vikt 12,2 g.

1 900 kr

Utrop: 2 200 kr

Smycken Medaljong

MEDALJONG, silver med blå emalj, skadad emalj, längd 38 cm.

Utrop: 500 kr

BROSCH, förgyllt silver med vit emalj, skadad emalj, längd 6,7 cm.

700 kr

Utrop: 800 kr

BROSCH, silver med strass, blomma, längd 5,5 cm, en sten saknas.

Utrop: 300 kr

BROSCH, silver med markasiter, längd 7 cm.

Utrop: 350 kr

ARMBAND, 18K guld med odlade pärlor, vikt 8,8 g, längd 19,3 cm.

1 400 kr

Utrop: 1 600 kr

BROSCH, 18K guld, vikt 6 g, längd 4,8 cm.

Utrop: 1 100 kr

HÄNGE, ben, längd 5,3 cm.

Utrop: 300 kr

ÖRHÄNGEN, 18K guld med odlade pärlor, vikt 2 g, skruvmekanism.

Utrop: 550 kr

RING, låghaltigt vitguld, briljant ca 0,35 ct ca G(TW)/SI-P, 8 åttkantslipade diamanter, stl 17 1/2 mm, vikt 3,9 g.

Utrop: 3 800 kr

VAS, signerad Göran Wärff Kosta Boda, höjd 24 cm.

425 kr

Utrop: 500 kr

SKÅLAR, 2 st, samt LJUSLYKTOR, 2 st, ORREFORS.

Utrop: 500 kr

TEGLASHÅLLARE, silver med graverad dekor, små bucklor, vikt 281 g.

1 200 kr

Utrop: 1 400 kr

DOSA, silver med invändig förgyllning, gravyr, 8,5 x 4,5 x 2 cm.

1 300 kr

Utrop: 600 kr

4 BRICKOR, nysilver, 19,5 x 13,5 cm 45 x 18 cm, 36 x 36 cm, 47 x 32,5 cm.

600 kr

Utrop: 700 kr

BRICKA, nysilver, 50 x 33 cm.

Utrop: 350 kr

MATSILVER, 67 delar, modell prins Albert, 3 matskedar, 3 matgafflar, 20 bordsskedar, 6 fiskknivar, 6 fiskgafflar, 14 smörknivar, 12 teskedar, 1 serveringssked, salladsbestick.

9 100 kr

Utrop: 5 800 kr

TÅRTSPADE, samt 3 GAFFLAR, silver, Holland.

Utrop: 600 kr

2 KAKTÄNGER, sockertång, druvsax, silver.

750 kr

Utrop: 850 kr