101 - 120 av 510
1...567...26 Gå till

Avslutad | Klockor – Lördag 3 maj 2008

Klubbad för

Klockor Alex Hüning

ALEX HÜNING, fickur, 49,5 mm, Boett nr. 50915, 14K guld, ankarur, skadad urtavla, bucklor, gravyr, ca 1920.

1 800 kr

Utrop: 1 900 kr

VIKING, fickur, Imp, 50 mm, Cal 534, Boett nr. 1421505, silver, ankarur, skadad urtavla, defekt, bucklor, ca 1930.

275 kr

Utrop: 300 kr

Klockor Halda Fickurfabrik

HALDA, fickur, 49,5 mm, Cal Exp, No. 8665, silver, ankarur, ej signerad urtavla (skadad), bucklor, defekt, ca 1900.

Utrop: 1 600 kr

CHEVALIER & COMPAGNIE, fickur, 56,5 mm, Serie nr. 1937, gulmetall, skadad urtavla, skadad boett, ca 1820.

Utrop: 1 200 kr

JOHN WARD, Fore Street, London, 62,5 mm, Serie nr. 8650, silver, spindelur, skadad urtavla, defekt, bucklor, gravyr, ca 1820.

800 kr

Utrop: 500 kr

Klockor Vacheron Constantin

VACHERON CONSTANTIN, Overseas, Cal 1126, Serie nr. 950675, Ref nr. 47040/B01A-9094, Boett nr. 807669, herrur, 42 mm, stål, automatisk, safirglas, datum, integrerad originallänk Ref nr. B01A, viklås, ca 2006, box, ytterkartong.

Utrop: 52 000 kr

Klockor Eterna

ETERNA-MATIC, 3003, Cal 1504 K, Ref nr. 665.5001.68, herrur, 18K guld, automatisk, plexiglas, datum, integrerad originallänk, längd 194-199 mm, totalvikt 78,0 gram, ca 1975, box (ej tidsenlig).

11 000 kr

Utrop: 12 000 kr

OMEGA, Constellation, Chronometer, Cal 551, Serie nr. 18282554, Ref nr. KO 14381 61 SC, herrur, guld på stål, automatisk, plexiglas, renoverad urtavla, läderband, ca 1961.

4 300 kr

Utrop: 3 600 kr

TISSOT, Visodate, Seastar, Cal 782-1, Serie nr. 8302155, Ref nr. 41540/42540-7 X, herrur, stål, manuell, plexiglas, datum, skadad urtavla, läderband, ca 1962.

375 kr

Utrop: 350 kr

CERTINA, DS-2, Cal 25-651, Ref nr. 913.1300.41, herrur, stål, automatisk, plexiglas, datum, skadad urtavla, originallänk, viklås, ca 1970.

800 kr

Utrop: 900 kr

Klockor Roamer

ROAMER, Searock, Ref nr. 471.2120.326, herrur, stål, automatisk, plexiglas, datum, metallänk ej original, ca 1970.

550 kr

Utrop: 500 kr

MIRONA, Nivaflex, Boett nr. 53844, herrur, stål, manuell, plexiglas, metallänk ej original, ca 1962.

300 kr

Utrop: 350 kr

NIVADA, herrur, nr. 8348M2132, stål, automatisk, plexiglas, skadad urtavla, metallänk ej original, ca 1959.

Utrop: 450 kr

SIDUS, fickur, 51 mm, Boett nr. 1209114, silver, ankarur, buckla, ca 1930.

350 kr

Utrop: 400 kr

12 DAMUR, skadade / defekta.

375 kr

Utrop: 200 kr

OMEGA, Ladymatic, Cal 661, Serie nr. 19745883, Ref nr. BA 551.012, damur, 18K guld, automatisk, safirglas, diamanturtavla, läderband, ca 1962.

2 500 kr

Utrop: 1 500 kr

CERTINA, damur, Ref nr. 800.6754.67, 18K vitguld, manuell, safirglas, integrerad länk, längd 154-160 mm, totalvikt 35,7 gram, ca 1975.

Utrop: 3 900 kr

SAFIR, damur, 18K vitguld, manuell, plexiglas, diamantkrans (32 st, 8/8, ca TW/VVS, ca 0.64 ctv), integrerad länk, längd 137-142 mm, totalvikt 27,1 gram, ca 1980.

Utrop: 5 300 kr

ZENITH, "N. Holmkvist, Stockholm", fickur, 52 mm, Serie nr. 2086884, Ref nr. 9582, Boett nr. 2979510, silver, ankarur, skadad urtavla, går ej, bucklor, kedja gulmetall, ca 1920.

700 kr

Utrop: 500 kr

OMEGA, fickur, 51,5 mm, "rödtolva", Serie nr. 4867589, Boett nr. 5650053, silver, ankarur, skadad urtavla, bucklor, ca 1914.

850 kr

Utrop: 600 kr