81 - 100 av 179
1...456...9 Gå till

Avslutad | Klockor – Lördag 1 november 1997

Klubbad för

Klockor Girard-Perregaux

GIRARD PERREGAUX herrur stål manuell ca 1950

500 kr

Utrop: 600 kr

OMEGA, fickur, silver och doublé damur

Utrop: 600 kr

AUGUSTE REYMOND, herrur, stål, automatisk, datum, läderband. 1990-tal.

1 100 kr

Utrop: 1 200 kr

LONGINES, 18K guld, herrur, cronometer, automatisk, Ultra-Cron, datum, läderband

4 000 kr

Utrop: 4 500 kr

Klockor Bucherer

BUCHERER, damur, 18K guld samt vitguld med 40 diamanter, manuell, ask

Utrop: 12 000 kr

CARTIER, silver förgylld, damur, manuell, läderband, 3144575, intyg, ask

3 700 kr

Utrop: 4 000 kr

FICKUR, 14K guld, blom mönster, emalj, rysk, manuell

6 000 kr

Utrop: 7 000 kr

Klocktillbehör Övriga klockor

URBAND, 18K guld vikt 72g.

3 900 kr

Utrop: 3 700 kr

LONGINES, fickur, 18K guld med KEDJA, doublé.

2 000 kr

Utrop: 1 700 kr

Klockor Sarcar

SARCAR damur vitguld 18K 74.0g med briljanter (fungerar ej)

Utrop: 16 000 kr

OMEGA, Seamaster, 200M, herrur, stål, automatisk, chronometer, safirglas, datum, integrerad länk, intyg, ca 1994.

4 500 kr

Utrop: 5 000 kr

OMEGA herrur silver ca 1910 militärklocka

Utrop: 16 000 kr

TISSOT, seastar, herrur, 18K guld gravyr, läderband, datum, quartz, 1993.

1 500 kr

Utrop: 1 800 kr

CERTINA, FRACKUR 18K guld med KEDJA, 18K.

Utrop: 2 800 kr

CERTINA, herrur, 14K guld, blue ribbon, automatisk, läderband

Utrop: 1 500 kr

FICKUR 18K, boett av Olof Ekman 1792, urverk Eric Lindgren 1754-86 urtavla med kantnagg

Utrop: 17 000 kr

Klockor Väggur

VÄGGUR, trä, förgylld, 1940-tal med nyckel samt pendyl.

Utrop: 1 800 kr

FICKUR, 14K guld, minut samt kvartsrepeter Kedja, 18K.

Klockor Gucci

GUCCI damur silver guld, ask.

Utrop: 2 500 kr

ALESSI 2 delar Lady Momerito damur och halssmycke stål

Utrop: 3 600 kr