381 - 400 av 414
1...192021 Gå till

Avslutad | Klockor – Lördag 5 januari 2008

Klubbad för

OMEGA, Seamaster, Ref nr. 2501.81.00, Serie nr. 60126283, herrur, stål, automatisk, safirglas, datum, originallänk, viklås, Ref nr. 1501/823, cert, nov 1996, box.

Utrop: 5 500 kr

Klockor Corum

CORUM, Admiral´s Cup, Ref nr. 99 810 20 V-50, Serie nr. 455485, herrur, stål, quartz, safirglas, datum, integrerad länk, viklås, ca 1992.

Utrop: 8 500 kr

ROLEX, Oyster Perpetual, Datejust, Chronometer, Ref nr. 16013, Serie nr. 8984863, herrur, stål/guld, automatisk, plexiglas, datum, Jubileelänk (renoverad), viklås, Ref nr. 62523 H.18, ca 1986.

15 000 kr

Utrop: 16 000 kr

ROLEX, Oyster Perpetual, Datejust, Chronometer, Ref nr. 69173, Serie nr. 9755524, damur, stål/guld, automatisk, safirglas (nagg), datum, Jubileelänk (renoverad), viklås, Ref nr. 62523 D.18, ca 1987.

Utrop: 16 000 kr

ROLEX, Oyster Perpetual, Datejust, Chronometer, Ref nr. 69173, Serie nr. 8675165, damur, stål/guld, automatisk, safirglas, datum, diamanturtavla, Jubileelänk (renoverad), viklås, Ref nr. 62523 D-18, ca 1986.

Utrop: 24 000 kr

OMEGA, Seamaster 120 m, Cal , Serie nr. 57785362, Ref nr. 2xxx.xx.00, damur, stål/guld, quartz, safirglas, datum, originallänk, viklås, Ref nr. 6501/827, ca 1992.

Utrop: 5 900 kr

ROLEX, Oyster Perpetual, Datejust, Chronometer, Ref nr. 69173, Serie nr. T150437, damur, stål/guld, automatisk, safirglas (nagg), datum, Jubileelänk, viklås, Ref nr. 62523 D-18, ca 1996.

17 000 kr

Utrop: 18 000 kr

FICKUR, 51 mm, savonett, 14K guld, ankarur, skadad urtavla, bucklor, gravyr, ca 1915.

2 300 kr

Utrop: 2 700 kr

Klockor Eterna

ETERNA-MATIC, herrur, Cal 1246 TC, Serie nr. 3640086, Boett nr. 3549515, guld på stål, automatisk, plexiglas, skadad urtavla, ca 1950, metallänk ej original.

Utrop: 900 kr

Klockor Sjöö Sandström

SJÖÖ SANDSTRÖM, Chronolink, Worldtimer UTC, Ref nr. WT 6202, Serie nr. 1322, herrur, stål/titan, analog/manuell, digital/quartz, liten sekundvisare, originallänk, viklås, ca 2001, box, ytterkartong.

Utrop: 14 000 kr

Klockor Universal

UNIVERSAL, herrur, Cal 230, Boett nr. 596045, stål, manuell, plexiglas, formverk, skadad urtavla, läderband, ca 1945.

600 kr

Utrop: 700 kr

Klockor Olma

OLMA, herrur, Ref nr. 1198.002.60, stål, quartz, mineralglas, datum, läderband, ca 1980.

Utrop: 175 kr

Klockor Oris

ORIS, Full Steel, Chronometer, Ref nr. 646.7499.40.81, Serie nr. 29-06463, midsize, 36,5 mm, stål, automatisk, safirglas, datum, glasbaksida, originallänk, viklås, ca februari 2000, box, ytterkartong.

Utrop: 5 800 kr

BREITLING, Colt, Ref nr. A17035, Serie nr. 40888, herrur, stål, automatisk, mineralglas, datum, Professionallänk, viklås, cert, augusti 1998, box, ytterkartong.

5 000 kr

Utrop: 5 800 kr

NORWICH WATCH CO. fickur, 50 mm, Serie nr. 847129, savonett, vitmetall, ankarur, skadad urtavla, sekundvisare + glas saknas, går ej, monogram, ca 1910.

Utrop: 800 kr

ROBERT ROSKELL, Liverpool, fickur, 48 mm, Serie nr. 19474, Boett nr. 19474, savonett, silver, ankarur, nyckeldragare, skadad urtavla, går ej, motiv, ca 1880.

Utrop: 900 kr

FICKUR, 51 mm, savonett, Boett nr. 117915, silver, ankarur, nyckeldragare, skadad urtavla, går ej, bucklor, ca 1890.

Utrop: 900 kr

BILLODES, "K. Serkisoff & Co Constantinople", fickur, 46 mm, nr. 2458385 / 3681, nr. 4595 / 8575, savonett, silver, ankarur, skadad urtavla, går ej, bucklor, kedja vitmetall, nyckel, ca 1890.

800 kr

Utrop: 900 kr

FICKUR, 61 mm, silver, ankarur, går ej, bucklor, ca 1890.

350 kr

Utrop: 400 kr

DUCHÈNE, Geneve, fickur, 47 mm, nyckeldragare, skadad urtavla, defekt, ca 1850.

475 kr

Utrop: 400 kr