Avslutad | Klockor – Lördag 5 januari 2008
OMEGA, Seamaster, Ref nr. 2501.81.00, Serie nr. 60126283, herrur, stål, automatisk, safirglas, datum, originallänk, viklås, Ref nr. 1501/823, cert, nov 1996, box.
Klockor Corum
CORUM, Admiral´s Cup, Ref nr. 99 810 20 V-50, Serie nr. 455485, herrur, stål, quartz, safirglas, datum, integrerad länk, viklås, ca 1992.
ROLEX, Oyster Perpetual, Datejust, Chronometer, Ref nr. 16013, Serie nr. 8984863, herrur, stål/guld, automatisk, plexiglas, datum, Jubileelänk (renoverad), viklås, Ref nr. 62523 H.18, ca 1986.
ROLEX, Oyster Perpetual, Datejust, Chronometer, Ref nr. 69173, Serie nr. 9755524, damur, stål/guld, automatisk, safirglas (nagg), datum, Jubileelänk (renoverad), viklås, Ref nr. 62523 D.18, ca 1987.
ROLEX, Oyster Perpetual, Datejust, Chronometer, Ref nr. 69173, Serie nr. 8675165, damur, stål/guld, automatisk, safirglas, datum, diamanturtavla, Jubileelänk (renoverad), viklås, Ref nr. 62523 D-18, ca 1986.
OMEGA, Seamaster 120 m, Cal , Serie nr. 57785362, Ref nr. 2xxx.xx.00, damur, stål/guld, quartz, safirglas, datum, originallänk, viklås, Ref nr. 6501/827, ca 1992.
ROLEX, Oyster Perpetual, Datejust, Chronometer, Ref nr. 69173, Serie nr. T150437, damur, stål/guld, automatisk, safirglas (nagg), datum, Jubileelänk, viklås, Ref nr. 62523 D-18, ca 1996.
FICKUR, 51 mm, savonett, 14K guld, ankarur, skadad urtavla, bucklor, gravyr, ca 1915.
Klockor Eterna
ETERNA-MATIC, herrur, Cal 1246 TC, Serie nr. 3640086, Boett nr. 3549515, guld på stål, automatisk, plexiglas, skadad urtavla, ca 1950, metallänk ej original.
Klockor Sjöö Sandström
SJÖÖ SANDSTRÖM, Chronolink, Worldtimer UTC, Ref nr. WT 6202, Serie nr. 1322, herrur, stål/titan, analog/manuell, digital/quartz, liten sekundvisare, originallänk, viklås, ca 2001, box, ytterkartong.
Klockor Universal
UNIVERSAL, herrur, Cal 230, Boett nr. 596045, stål, manuell, plexiglas, formverk, skadad urtavla, läderband, ca 1945.
Klockor Olma
OLMA, herrur, Ref nr. 1198.002.60, stål, quartz, mineralglas, datum, läderband, ca 1980.
Klockor Oris
ORIS, Full Steel, Chronometer, Ref nr. 646.7499.40.81, Serie nr. 29-06463, midsize, 36,5 mm, stål, automatisk, safirglas, datum, glasbaksida, originallänk, viklås, ca februari 2000, box, ytterkartong.
BREITLING, Colt, Ref nr. A17035, Serie nr. 40888, herrur, stål, automatisk, mineralglas, datum, Professionallänk, viklås, cert, augusti 1998, box, ytterkartong.
NORWICH WATCH CO. fickur, 50 mm, Serie nr. 847129, savonett, vitmetall, ankarur, skadad urtavla, sekundvisare + glas saknas, går ej, monogram, ca 1910.
ROBERT ROSKELL, Liverpool, fickur, 48 mm, Serie nr. 19474, Boett nr. 19474, savonett, silver, ankarur, nyckeldragare, skadad urtavla, går ej, motiv, ca 1880.
FICKUR, 51 mm, savonett, Boett nr. 117915, silver, ankarur, nyckeldragare, skadad urtavla, går ej, bucklor, ca 1890.
BILLODES, "K. Serkisoff & Co Constantinople", fickur, 46 mm, nr. 2458385 / 3681, nr. 4595 / 8575, savonett, silver, ankarur, skadad urtavla, går ej, bucklor, kedja vitmetall, nyckel, ca 1890.