Avslutad | Klockor – Lördag 5 januari 2008
OMEGA, herrur, Cal 30 T2 PC, Serie nr. 11152640, 14K guld, manuell, plexiglas, liten sekundvisare, renoverad urtavla, skadad urtavla, ca 1948.
JAEGER-LE COULTRE, herrur, 32 mm, Cal P800/C, Serie nr. 1162525, Ref nr. 2268, Boett nr. 659346, 18K guld, manuell, plexiglas, skadad urtavla (7/10), ca 1955.
MORMORSUR, 27,5 mm, Boett nr. 186876, savonett, 14K guld, cylinderur, emalj, pärlor, kedja gulmetall, ca 1880.
Klockor Roamer
ROAMER, hängur, vitmetall, manuell, plexiglas, liten sekundvisare, skadad urtavla, ca 1945.
DAMUR, 18K vitguld, manuell, plexiglas, formverk, skadad urtavla, läderband, ca 1930.
FICKUR, 49 mm, Boett nr. 106556, 14K guld, ankarur, bygel saknas, defekt, bucklor, gravyr, ca 1922.
IWC, fickur, 50 mm, Cal H6, Serie nr. 662778, Boett nr. 725076, 18K guld, ankarur, ej signerad urtavla, bucklor, gravyr (1923), ca 1917.
WEGA, herrur, Cal ETA 2452, 18K guld, automatisk, plexiglas, datum, skadad urtavla, läderband, ca 1956.
SILVANA, herrur, nr. 50693, nr. 11311, 14K guld, manuell, plexiglas, liten sekundvisare, skadad urtavla, formverk, bucklor, ca 1940.
Klockor Universal
UNIVERSAL, fickur, 50 mm, Boett nr. 85497, savonett, 14K guld, ankarur, skadad urtavla, urverk och boett ej signerade, ca 1940, chatelaine doublé, läderpåse.
OMEGA, fickur, 47 mm, Cal 38.5L.T1, Serie nr. 9014914, Boett nr. 9933190, stål (staybrite), ankarur, ca 1940, kedja vitmetall, längd 355 mm.
TISSOT, Titanium Seven, Ref nr. T65.7.188.31, midsize, titan, quartz, safirglas, analog/digital, integrerad länk, viklås, oanvänd, ca 2002, box.
OMEGA, Seamaster, Aqua Terra, Railmaster, Cal 2403, Serie nr. 80742219, Ref nr. 2502.52.00, herrur, 42,2 mm, herrur, stål, automatisk (Co-Axial), safirglas, glasbaksida, originallänk, viklås, Ref nr. 1573/897, cert januari 2007, box, ytterkartong.
Klockor Emporio Armani
EMPORIO ARMANI, herrur, Ref nr. AR.0100, stål, quartz, mineralglas (skadat), datum, originallänk, viklås, ca 2002.
CERTINA, frackur, 40 mm, Cal 28-10, Ref nr. 7010 033, Boett nr. 196216, 18K guld, ankarur, kedja 18K guld, totalvikt 48,6 gram, ca 1970.
GEO BOLTON, Liverpool, No. 8748, fickur, 53 mm silver, spindelur, skadad urtavla, ca 1820, ytterboett 60 mm.