Avslutad | Klockor – Lördag 5 januari 2008
TIMOR, herrur, Boett nr. 96070/108, vitmetall, manuell, plexiglas, liten sekundvisare, skadad urtavla, läderband, ca 1950.
PIERCE, herrur, vitmetall, manuell, plexiglas, liten sekundvisare, skadad urtavla, defekt, läderband, ca 1950.
HERRUR, Cal AS 1130, nr. 170471, stål, manuell, plexiglas, liten sekundvisare, skadad urtavla, läderband, ca 1955.
PIERCE, herrur, vitmetall, manuell, plexiglas, liten sekundvisare, skadad urtavla, skadad boett, defekt, läderband, ca 1950.
ELGE, herrur, bicolour, manuell, plexiglas, liten sekundvisare, skadad urtavla, defekt, perlonband, ca 1950.
ROLEX, fickur, 48,5 mm, savonett, Boett nr. 82218, 18K guld, ankarur, glas saknas, boett tillverkad av Dennison, "Rolex" gravyr på innerlocket ej original, urtavla ej signerad, ca 1920.
FICKUR, 51 mm, savonett, Serie nr. 62585, Boett nr. 637837, 14K guld, ankarur, ca 1920.
FICKUR, 50 mm, savonett, Boett nr. 30503, 14K guld, ankarur, skadad urtavla, gravyr, ca 1919.
JAKTUR, 34 mm, Serie nr. 1710806, Boett nr. 1710806, 18K guld, ankarur, bucklor, monogram, ca 1910.
CHRONOGRAPHE SUISSE, kronograf, Cal Landeron 48, herrur, 18K guld, manuell, plexiglas, skadad urtavla, läderband, ca 1955.
Klocktillbehör Övriga klockor
DIVERSE, sorterade reservdelar, Certima, Omega, Eterna, Zenith, Tissot, Osignerat mm.
Klockor Ebel
HERRUR, "Ebel Chronometer", herrur, vitmetall, manuell, plexiglas, skadad urtavla, urverk och boett ej signerade, nylonband, ca 1940.
ORANO, herrur, nr. 352059, nr. 2401, stål, manuell, plexiglas, skadad urtavla, defekt, läderband, ca 1955.
THERNA, herrur, nr. 50267, doublé (20 micron), manuell, plexiglas, liten sekundvisare, formverk, skadad urtavla, skadad boett, läderband, ca 1940.
HERRUR, vitmetall, manuell, plexiglas, liten sekundvisare, formverk, skadad urtavla, nylonband, ca 1945.