1 Oljemålning sign E Cullberg ( 62+81 )
Utrop: 5 000 kr
1 Halskedja 18k 70 cm.. Vikt 16,3g
Utrop: 1 900 kr
1 Hänge ( Kors ) 18k. Vikt 1,8g
Utrop: 200 kr
1 Silverdosa / sliten/ skd/ gravyr
Utrop: 250 kr
1 Plåtmynt 2 daler 1700-tal
Utrop: 3 500 kr
1 Silvermedalj Sveriges Regenter i schatull
Utrop: 4 000 kr
22 st Amerikanska minnesmynt 28 Svenska minnesmedaljer i schatuller
Utrop: 3 000 kr
1 Armband ca: 21K /skd/ m dia (tot ca: 0,50 ct, stenar sakn.) 22 cm. Vikt 45,4g
Utrop: 6 000 kr
1 Keramikfigur "Gunnar Sträng" Lisa L h 15
Utrop: 300 kr
1 Keramikfigur "Lejon" h 5 cm Lisa L
1 keramikfigur "Lejon" h 13 Lisa L
Utrop: 500 kr
1 Ljusstake /nagg/ 1 Skål, Rosa Ljung
Utrop: 150 kr
1 Kopparkittel
1 Halskedja 18K, figaro 70 cm. Vikt 44,8g
1 Armband 18K /DEF/. Vikt 25g
Utrop: 2 800 kr
1 Herrarmbandsur Raymond Weil (ngt sliten/ #5514-2
Utrop: 600 kr
1 Fickur 14K Tissot /1 visare av/
Utrop: 1 000 kr
1 Halsband 18K dos bism 47 cm. Vikt 6,9g
Utrop: 800 kr
2 Caméörhängen 18K. Vikt 2,2g
2 Manschettknappar 18K. Vikt 5,7g
Utrop: 700 kr
Lördag 20 okt 2007
Förfallna panter / Skapa
Klubbauktion
Klubbas i Stockholm