Halskedja, Singapore, 18K 4,6g 50,5cm
Utrop: 650 kr
Armband, Halvstelt, 18K 1,8g 17,5cm veckskador
Utrop: 250 kr
Ring, med olikfärgade stenar, 18K 3,0g Ø 16, skenan skev
Utrop: 375 kr
Pusselring, 18K 5,1g Ø 16 3/4
Halskedja, 21K 8,2g 64,5cm
Utrop: 1 200 kr
Armband, Figaro, med 6 Berlocker, 18K 5,9g 19cm
Utrop: 700 kr
Parti Guld, defekta smycken, 14K 34,0g innehåller stenar
Utrop: 2 800 kr
Hänge, 14K 0,9g
Utrop: 100 kr
4 Ringar, varav 3 Klackringar, 14K 25,3g Ø 19 1/2, 20 och 20 1/2
Utrop: 2 200 kr
Hänge, 18K 1,0g
Utrop: 175 kr
Armband, 18K 8,2g 20cm, ihåliga länkar
Parti Guld, defekt halskedja, 18K 1,4g
Armband, Figaro, 18K 14,7g 22cm
Utrop: 2 100 kr
Klackring, med röd sten, 14K 8,1g Ø 21 1/2, bucklor och repor
Ring, slät, graverad, 18K 6,3g Ø 21 3/4
Utrop: 750 kr
Parti Guld, defekta smycken, 14K 20,1g innehåller stenar
Utrop: 1 800 kr
Ring, defekt, 18K 1,8g
Örhängen, vitguld, med stenar och en Pärla Ø 6,9mm i varje, 14K 5,2g
Utrop: 475 kr
Ring, vitguld, med 1st Diamant ca 0,22ct, 18K 2,6g Ø 18
Utrop: 2 000 kr
Halskedja, Pansar, 18K 7,8g 45,5cm
Utrop: 1 100 kr
Tisdag 20 nov 2007
Förfallna panter / Svensk Pantbelåning AB