Örhängen, 18K ett par med diamanter. saknar lås, 2x ca 0,21ct 0,9g vitguld
Utrop: 2 800 kr
Knappar, ett par manschettknappar graverade på undersidan, 18K 8,2g
Utrop: 1 100 kr
Klackring, graverad, DC 18K Ø 19 3/4. 3,9g
Utrop: 500 kr
Slipsnål, graverad på undersidan, sthlm´s stadsvapen, 18K 7,9g
Utrop: 1 000 kr
Parti guld, skador 18K (armringar, örringar) 29,2g
Utrop: 3 600 kr
Halskedja, Bismarck doserad 18K 43cm 21,5g
Utrop: 2 900 kr
Collier, med 2 små diamanter tot ca 0,05ct. 42cm 18K 6,1g
Brosch, 18K graverad, små skador, 3,6g
Utrop: 475 kr
Ring, 18K med blå sten & pärla 18K Ø 17 1/4. 1,8g
Utrop: 300 kr
Halskedja, Singapore 40cm, Hänge med liten vit sten 18K 2,6g
Utrop: 375 kr
Ring, med diamant ädre slipning, ca 0,80ct (liten innerslutning) Ø 17 3/4. 8,9g
Utrop: 11 000 kr
Halskedja, Pansar 18K 56cm 42,0g
Utrop: 5 800 kr
Armband, Bismarck 19cm 18K 10,1g
Utrop: 1 400 kr
Örhängen, ett par med skruvlås, 18K 2,0g
Utrop: 400 kr
Hänge, förgyllt silver med röda stenar
Utrop: 50 kr
Armband, fiskben med graverad platta, skador, 19cm 18K 16,2g
Utrop: 1 900 kr
Ringar, 2st lägst 18K Ø 18 1/4, 19. 4,9g
Utrop: 700 kr
Hänge, 14K med plastpärla 0,9g
Utrop: 75 kr
Ring, 18K med Camé. Ø 17. 1,6g
Utrop: 250 kr
Mynt, minnesmynt nom värde 50kr
Tisdag 13 nov 2007
Förfallna panter / Svensk Pantbelåning AB