281 - 300 av 808
1...141516...41 Gå till

Avslutad | Pant – Tisdag 13 november 2007

Klubbad för

Halskedja, Pansar (fasetterad) 58cm 18K 28,9g

Utrop: 4 000 kr

Pärlcollier, odlade saltvatten, stenar i silverlåset. 69cm Ø 63-65mm

1 400 kr

Utrop: 1 500 kr

Collier, 18K (små skönhetsskador) 42,5cm 34,2g

Utrop: 4 300 kr

Pärlcollier, odlade saltvatten, dubbelradigt doserat, 47-53cm.mittpärlorna Ø 8-8,3mm silverlås

Utrop: 2 500 kr

Pärlcollier, odlade saltvatten, 38cm Ø 7,4-8,0mm lås 14K med 2 rosenstenar (små skador på stenarna) & blå sten

Utrop: 3 500 kr

Halskedja, manglad Pansar 42cm Hänge med pärla, blå sten & små rosenstenar 18K 5,0g

1 300 kr

Utrop: 900 kr

Pärlcollier, odlade pärlor, 3 radigt doserat med silverlås med stenar, 46-53cm mittpärlorna 7,3-7,6mm

1 000 kr

Utrop: 1 500 kr

Collier, Bismarck (med ögla för hänge) 18K 42cm 9,9g

Utrop: 1 300 kr

Armband, X-länk skador,18K 20cm 19,0g

Utrop: 2 300 kr

Armband, Bismarck 18cm med 7 berlocker. 18K 6,9g

800 kr

Utrop: 950 kr

Halskedja, 14K skadad låsdel 53cm 6,7g

500 kr

Utrop: 600 kr

Armring, lägst 18K (lite skev) Ø 6cm 17,3g

Utrop: 2 300 kr

Örhängen, Ett par örhängen, 2 Udda örhängen en med sten 18K 2,1g

Utrop: 300 kr

Örhängen, Ett par örhängen tvåfärgade lägst 18K 2,7g

Utrop: 475 kr

Ring, med stenar lägst 18K Ø 16 1/4 2,6g

325 kr

Utrop: 350 kr

Halskedja, X-länk med stav doserad 45,5cm 18K 30,6g

3 700 kr

Utrop: 4 300 kr

Armband, X-länk med stav 18,5cm 18K 17,7g

Utrop: 2 500 kr

Klackring, med grön sten 18K Ø 18 1/4 8,9g

Utrop: 1 400 kr

Armband, X-länk 17cm stämpl handarbete, 18K 36,6g

Utrop: 4 900 kr

Parti guld, skador 18K 2,1g

Utrop: 275 kr