181 - 192 av 192
1...8910 Gå till
Just nu klubbas Klassiska i Stockholm. Gå in här

Avslutad | Moderna – Lördag 11 oktober 1997

Klubbad för

RING, 18K GULD MED trappslipad safir ca 0.92 ct, trangelsl samt brilj totalt ca 1.15 ct /SI stl 17 3/4 mm.

Utrop: 6 200 kr

BRILJANT, 0.32 ct. W/VS1, oinfattade

Utrop: 4 500 kr

Utrop: 4 500 kr

ALLIANSRING, 18K guld med 7 briljanter, totalt ca 0.38 ct W(H)/VS, stl 16 3/4 mm. gravyr.

Utrop: 2 800 kr

ST DUPONT, tändare, förgylld, AA3081, ask

Utrop: 1 200 kr

PÄRLCOLLIER, 45 odl pärlor, barock, utan lås

1 100 kr

Utrop: 1 000 kr

HÄNGE, KORS, 18K guld med briljanter, totalt ca 3 ct samt smaragder, totalt ca 2.5 ct.

Utrop: 22 000 kr

BRILJANT, 0.26 ct. W/SI2, oinfattad.

Utrop: 2 000 kr

SKÄRP, 18K guld, svenska stämplar, vikt 1093 g.

Utrop: 90 000 kr

SKEDAR, 4 delar, silver C.B. Hallberg, 1917

Utrop: 500 kr

Smycken Övr diamringar

RING, 18K guld / vitguld med åttkantslipade diamanter, i triangelfattningar, stl 17 3/4 mm.

Utrop: 1 200 kr

COLLIER, 18K guld / vitguld med briljanter, totalt ca 0.30 ct L= 45cm

5 400 kr

Utrop: 5 500 kr