Avslutad | Nyårs – Lördag 29 december 2007
MATSILVER, silver/stål, 22 delar, 10 knivar och 12 gafflar, längd 17,3 cm resp 15,5 cm, ryska stämplar, orginaletui.
ENSTENSRING, 14K vitguld, briljant ca 1,04 ct, ca G-H(TW-W)/ VS1-VS2, vikt 2,7 g.
ALLIANSRING, 18 K vitguld, vikt 3,2 g 7 briljanter ca 0,35 ct ca H(W)/SI stl. 17,5 mm.
Smycken Övr diamringar
BRILJANTRING, 18K vitguld vikt 3,5 g prinsesslipad briljant ca 0,26 ct K(TCape)/ VS stl 17 1/4 mm.
ÖRHÄNGEN, 18K vitguld med baguett- och briljantslipade diamanter ca 1,00 ctv, ca F-G(TW)/SI-P, vikt 4,5 g, stift.
ÖRHÄNGEN, 18K vitguld med 2 prinsesslipade diamanter ca 0,38 ctv, ca F-G(TW)/SI, nagg, stift.
ÖRHÄNGEN, 18K vitguld med 2 prinsesslipade diamanter ca 0,35 ctv, ca F-G(TW)/SI, nagg, stift.
ENSTENSRING, platina (950/1000), briljant 0,62 ct, F(TW)/SI1, IGI cert S1H41998, stl 17 mm, vikt 4,7 g.
ENSTENSRING, platina (950/1000), briljant 0,88 ct, I(TCr) /VS1, IGI cert S1H46906, vikt 5,2 g.
TRESTENSRING, 18K vitguld, 3 briljanter ca 0,51 ctv ca G(TW)/VS, stl 16 mm, vikt 2,7 g, W A Bolin 1963.