181 - 200 av 495
1...91011...25 Gå till

Avslutad | Nyårs – Lördag 29 december 2007

Klubbad för

GEORG JENSEN, SLÄT RING, 18K guld, vikt 6,6 g, stl 18 1/2 mm, kvitto 2007.

Utrop: 1 800 kr

CHOPARD, "Happy Diamonds", ring, 18K guld, 27 briljanter ca 0,39 ctv stl 16 1/2 mm, vikt 5,4 g, liten buckla vid diamantkransen, orginaletui.

7 100 kr

Utrop: 7 000 kr

2 ST BÄGARE, silver, höjd 7 cm respektive 6,5 cm.

Utrop: 450 kr

ETT PAR LJUSSTAKAR, silver, höjd 6,5 cm, gravyr, MGAB 1962.

400 kr

Utrop: 450 kr

BÄGARE, silver, höjd 11 cm, vikt 90 g, GAB 1899.

Utrop: 700 kr

BÄGARE, silver, invändigt förgylld höjd 7,2 cm, monogram, buckla, Sverige, 1873.

500 kr

Utrop: 600 kr

2 ST BÄGARE, silver, hamrad yta, höjd 5,3 cm, Sverige 1983.

600 kr

Utrop: 700 kr

LJUSSTAKAR, ett par, silver, höjd 16,5 cm, TESI 1960, 2 bucklor.

Utrop: 1 600 kr

LJUSSTAKAR, ett par, silver, höjd 18,5 cm, GAB 1950, gravyr under fot.

1 600 kr

Utrop: 1 400 kr

Silver Etui

ETUI, silver, invändigt förgylld, vikt 247 g, 13,4 x 9 x 1,2 cm.

Utrop: 1 400 kr

Silver Etui

ETUI, silver, invändigt förgylld, vikt 223 g, 11,5 x 8,3 x 1,1 cm.

Utrop: 1 400 kr

TESIL, silver, invändigt förgylld, längd 14,5 cm, CG Hallberg 1920.

475 kr

Utrop: 400 kr

Silver Etui

ETUI, silver, invändigt förgylld, vikt 106 g, 8,5 x 8 cm.

Utrop: 600 kr

DOSA, silver, invändigt förgylld, 8 x 5 x 2 cm, vikt 112 g, Stockholm 1844.

1 000 kr

Utrop: 1 200 kr

4 DELAR SILVER, dosa, askfat, bägare och punschkopp.

Utrop: 700 kr

2 FRUKTKNIVAR, silver, längd 16 cm, Göteborg 1862. Buckla.

Utrop: 450 kr

GEORG JENSEN, 2 ST SMÖRKNIVAR, silver, längd 14,8 och 16,7 cm.

600 kr

Utrop: 700 kr

GEORG JENSEN, PILLERDOSA, silver, nr 226 B, 3,4 x 4 cm.

700 kr

Utrop: 800 kr

ALLIANSRING, 18K vitguld med 5 briljanter 0,70 ctv G(TW)/VS-SI, stl 18 3/4 mm, Fenix Stjärnringen Strömdahl.

6 800 kr

Utrop: 7 600 kr

RING, 18K guld, briljanter ca 1,26 ct totalt, G(TW)/VS, stl 16 3/4 mm, vikt 5,4g.

Utrop: 10 800 kr