Avslutad | Klassiska – Lördag 24 november 2007
Klubbad för
RING, 14K vitguld, 13 ametister ca 4,5 ctv, 12 briljanter ca 0,50 ctv, ca Cr-TCa/SI, stl 17 3/4
ENSTENSRING, 18K vitguld, briljant ca 1,00 ct, ca TCr/P1-P2, stl 16, eng stämplar
BÄGARE, 2 st, ryska stämplar, silver med invändig förgyllning, nielloarbete med blommotiv, höjd 6 cm.