641 - 660 av 915
1...323334...46 Gå till

Avslutad | Julklapps – Lördag 8 december 2007

Klubbad för

BRILJANT, 5,32 ct, K(TCa)/SI1, IGI Diamond Report #F4H38648, etui.

Utrop: 390 000 kr

DIAMANT, 2,04 ct, smaragdslipad, I(TCr)/VVS1, HRD mini report.

Utrop: 125 000 kr

HÄNGE, 18K vitguld, 52 princesslipade diamanter ca 1,23ctv ca G(TW)/VVS, vikt 4,1 g, känsliga fattningar.

Utrop: 9 600 kr

DIAMANT, 2,10 ct, hjärtslipad, H(W)/SI2, IGI mini report.

79 000 kr

Utrop: 86 000 kr

TRESTENSRING, 18K vitguld, 3 briljanter 0,75ctv enl grav ca H/VS, stl 17 1/2, vikt 4,3 g.

Utrop: 9 200 kr

RING, 18K vikt 10.5 g med stencamé stl. 17.5 mm

1 500 kr

Utrop: 1 800 kr

ENSTENSRING, 18K vitguld briljant 0,16 ct ca TW/VS STL. 20.5

Utrop: 1 300 kr

BRILJANT, 2,00 ct, G(TW)/SI2, HRD mini report.

Utrop: 110 000 kr

DIAMANT, 1,51 ct, hjärtslipad, G(TW)/VS2, IGI Diamond Report #F4F75428

Utrop: 72 000 kr

PUNSCHKOPPAR, 12 st, silver, hamrad yta, Ceson Göteborg 1974-85

Utrop: 2 700 kr

SOCKERSKRIN, silver, invändigt förgylld, rokokostil, L 11 cm, H 11,5 cm, ca 1950

1 500 kr

Utrop: 1 700 kr

DIAMANT, 2,04 ct, smaragdslipad, TW(F)/SI2, GIA mini report 13812749 (symmetry Very Good).

Utrop: 90 000 kr

DIAMANT, 3,02 ct, prinsesslipad, E(River)/VS1, GIA mini cert #16203000

Utrop: 360 000 kr

HÄNGE, samt kedja 18K vikt 12.2 g, ametist L = 60 cm

Utrop: 1 800 kr

DIAMANT, 1,09 ct, smaragdslipad, River(E)/SI1, GIA mini report 15726892 (symmetry and polish: Very Good), oinfattad.

Utrop: 43 000 kr

HÄNGE, 18K vitguld vikt 6.3 g med blå topas L= 40 cm

950 kr

Utrop: 1 000 kr

DIAMANT, 1,01 ct, prinsesslipad, F(TW)/VS2, GIA mini report 16164363, (Polish: Very Good).

Utrop: 43 000 kr

RING, 18K med odlad pärla och diamanter stl. 17.0 mm

750 kr

Utrop: 800 kr

COLLIER, 18K vikt 101.0 g 54 cm

Utrop: 14 000 kr

ARMBAND, 18K vikt 79.9 g fiskben L = 18.5 cm

9 000 kr

Utrop: 8 500 kr