Avslutad | Pant – Tisdag 2 oktober 2007
Silver, 36 Matbestick, 36 Bordsbestick, 24 Fiskbestick, 6 Kaffeskedar, 11 Fruktknivar, Soppslev, Såssked, Sil, Tårtspade, Smörkniv, Ostkniv, modell Svensk spetsig med monogram, 1920-tal, Tårtspade Dansk, Sil i Pläter modell Snäckan i schatull, saknar lås
Herrur, Baume & Mercier Genéve Automatic Chronograph, safirglas, länk något defekt vid boetten.ca 20cm + länkbit, box
Herrur, Sjöö Sandström Royal Steel Automatic, safirglas, ca 16 cm + länkbit, ask, box & certifikat
Damur, Graf Zeppelin Automat Classic Line med öppen baksida, titan i boett, läderband, safirglas, box
Armbandsur, Certina 18K i ur & länk, 18 cm, manuell, urtavla och visare skadade, boett repig, vikt 62,2g totalt
Herrur, Tissot Chronograph 200M Quartz, safirglas, med länk ca 19 cm
Gitarr, Stålsträngad Washburn D12-CEWH vit cutaway mic/eq, repor/märken på lock, med fodral