Avslutad | Klockor – Lördag 1 december 2007
CERTINA, Bristol 195, Cal 25-651, Ref nr. S821 190-5, Boett nr. 6676173, herrur, guld på stål, automatisk, plexiglas, datum, läderband, ca 1965, box (ej tidsenlig).
HERRUR, vitmetall, manuell, plexiglas, liten sekundvisare, skadad urtavla, formverk, nylonband, ca 1940.
MORA, herrur, Boett nr. 11208, vitmetall, manuell, plexiglas, liten sekundvisare, skadad urtavla, nylonband, ca 1940.
Klockor Olma
OLMA, herrur, Boett nr. 5101, vitmetall, manuell, plexiglas, liten sekundvisare, skadad urtavla, formverk, nylonband, ca 1940.
Klockor Olma
OLMA, herrur, Boett nr. 1048, vitmetall, manuell, plexiglas, liten sekundvisare, skadad urtavla, urverk och boett ej signerade, nylonband, ca 1940.
MIBA-SPORT, herrur, Boett nr. 17181, stål (staybrite), manuell, plexiglas, liten sekundvisare, skadad urtavla, formverk, nylonband, ca 1940.
HERRUR, vitmetall, manuell, plexiglas, liten sekundvisare, skadad urtavla, läderband, ca 1925.
HERRUR, Serie nr. 1650502, Boett nr. 168978, vitmetall, manuell, plexiglas, skadad urtavla, går ej, läderband, ca 1930.
Klockor Atlantic
TIMOR, "ATLANTIC", herrur, Cal AS 1187, Boett nr. 4612 58, silver, manuell, plexiglas, skadad urtavla, läderband, ca 1920.
Klockor Enicar
ENICAR, herrur, vitmetall, manuell, plexiglas, skadad urtavla, skadad boett, nylonband, ca 1957.
Klockor Halda Fickurfabrik
HALDA, fickur, Verk V, Serie Nr. 20228, Boett E7, 18K guld, ankarur, bucklor, gravyr, monogram, ca 1907.
Klockor Montblanc
MONT BLANC, Meisterstück, Cal 4810 501 (ETA 7750), Serie nr. PL11795, Ref nr. 29002 / 7001, kronograf, herrur, gulmetall (PVD), automatisk, safirglas, dag, datum, glasbaksida, läderband, cert, januari 1998, box, ytterkartong.
ROLEX, Oyster Perpetual, Datejust, Chronometer, Ref nr. 68246, Serie nr. A415891, midsize, platina, automatisk, safirglas, datum, Presidentlänk, viklås, Ref nr. 8389, cert, september 2007 (tillverkad ca 2000).
ROLEX, Oyster Perpetual, Date, Ref nr. 1603, Serie nr. 5259845, herrur, stål, automatisk, plexiglas, datum, går ej, Jubileelänk, viklås, Ref nr. 78360, ca 1978.